Ліга страхових організацій України взяла участь у засіданні «круглого столу» Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я

9 червня 2017 року відбулось засідання «круглого столу» на тему «Законодавчі ініціативи парламентського Комітету з питань охорони здоров’я з адаптації системи охорони здоров’я до європейських стандартів». Лігу страхових організацій України на засіданні представили Олександр Філонюк, Президент ЛСОУ, та Романа Навальківська, віце-президент ЛСОУ.

До участі в даному заході було запрошено народних депутатів України, членів Громадської ради при МОЗУ, представників заінтересованих міністерств та відомств, неурядових організацій, міжнародних структур та організацій в Україні, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, професійних асоціацій та медичної профспілки, медичну спільноту, ЗМІ.

Засідання «круглого столу» відкрила Голова Комітету Ольга Богомолець та ознайомила присутніх із законодавчими ініціативами Комітету та зазначила, що їх розробці завжди передує широке громадське обговорення проблем у сфері охорони здоров’я та її окремих галузей.

Серед законопроектів, презентованих на засіданні були наступні: №2409а «Про засади державної політики охорони здоров’я», №4456 «Про організацію медичного обслуговування населення в Україні», №5617 «Про лікарське самоврядування», №2162-д «Про лікарські засоби», №4030а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму» тощо.

Також учасників засідання було ознайомлено з основними положеннями проекту Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне медичне страхування в Україні» №4981, поданого народними депутатами Денісовою Л.Л., Шипком А.Ф., Розенблатом Б.С., Єфремовою, І.О., Поляковим М.А. Нагадаємо, даний законопроект підтриманий Президією та Радою ЛСОУ та рекомендований прийняти за основу Комітетом ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

«Ліга страхових організацій бере активну участь та підтримує реформування системи охорони здоров’я з безпосередньою участю страхових компаній», — зазначив Президент ЛСОУ О.Філонюк.

Заслухавши народних депутатів України та представників експертного середовища, Комітет запевнив усіх учасників про готовність продовжувати активну роботу з напрацювання законодавчого підґрунтя для реформування системи охорони здоров’я в Україні.