Президент ЛСОУ та заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк обговорили участь страховиків у медичній реформі

6 липня 2017 року у Міністерстві охорони здоров’я України відбулась двостороння зустріч заступника міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка та Президента Ліги страхових організацій України Олександра Філонюка.

Учасники зустрічі наголосили на важливості нових рішень для зміни системи охорони здоров’я в Україні, залученні досвіду страхових компаній України у ДМС до реформування медичної галузі, необхідності законодавчої підтримки професійних ініціатив у справі гарантування та надання пацієнтам якісних медичних послуг.

У ході зустрічі обговорювались питання медичної реформи в Україні та участі страхових компаній України у цих процесах. Президент ЛСОУ Олександр Філонюк звернув увагу на багаторічний професійний досвід страхових компаній-лідерів ДМС в частині роботи з медичними закладами України, зокрема, щодо впровадження стандартів медичної допомоги, клінічних протоколів та медико-економічних стандартів, встановлення вартості медичних послуг, організації інформаційного обміну між закладами охорони здоров’я, створення інформаційних систем з відомостями про пацієнтів тощо.

Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк презентував успіхи страхових компаній України у ДМС та зазначив, що за останні роки добровільне медичне страхування характеризується позитивною динамікою росту надходжень страхових платежів, зростанням обсягів страхових виплат та врегульованих страхових випадків. За даними Нацкомфінпослуг за підсумками 2016 року загальний розмір страхових премій збільшився на 426,3 млн. грн. (22% в порівнянні з 2015 р.) і становив 2 355,5 млн. грн., приріст страхових виплат склав 12% до 1 341,4 млн. грн., рівень виплат становить 57%. Протягом 2016 року укладено 1,5 млн. договорів, загальний обсяг відповідальності за якими становив понад 145 млрд. грн. Рівень проникнення ДМС складає до 5%, при цьому застраховано понад 16% працюючого населення.

Також у ході зустрічі розглядався  досвід страхової медицини європейських країн в частині ефективності витрат бюджетних коштів на охорону здоров’я громадян; питання співпраці Міністерства охорони здоров’я України та професійних громадських організацій та бізнесу, які допомагають українській медицині змінюватися на краще.

Учасники обмінялись думками щодо можливих подальших спільних дій і зазначили, що розвиток добровільного медичного страхування сприяє детінізації ринку медичних послуг та зростанню податкових надходжень до державного та місцевого бюджетів, сплачених як страховиками, так і медичними закладами. За результатами зустрічі було досягнуто домовленість щодо надання Лігою страхових організацій України статистики з ДМС.