ЛСОУ – учасник засідання Координаційної ради Київської міської програми охорони здоров’я

6 липня 2017 року у ЛСОУ за участі заступника голови ради Київського відділення ГО «Українська асоціація сприяння охороні здоров’я населення» Святослава Ханенка відбулось засідання Координаційної ради Київської міської програми охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення.

Учасники засідання наголосили, що охорона здоров’я в Україні, в тому числі у місті Києві, знаходиться в глибокій фінансовій, матеріальній та організаційно-структурній кризі. Реальне бюджетне фінансування державної та муніципальної систем охорони здоров’я здійснюється лише на 30%. Фактично, в умовах нерегульованих і неконтрольованих з боку держави цін на медичні послуги, медична допомога для населення України та Києва стала платною. Це стає причиною зростання недержавного (тіньового) ринку медичних послуг, відсутності контролю щодо належної якості медичного обслуговування. У зв’язку з цим необхідні реальні заходи щодо зміни системи управління та фінансування охорони здоров’я, зокрема, в частині визначення її структури фінансування. При цьому, на переконання учасників засідання, найважливішу роль має відігравати погоджена позиція всіх учасників процесу – замовників послуг, страховиків та закладів охорони здоров’я.

Під час зустрічі було досягнуто домовленість щодо розробки алгоритмів подальшої роботи задля надання нової якості медичного страхування і формування дієвих механізмів міжсекторного міжгалузевого партнерства при підготовці, постановці та вирішенні проблем охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення міста Києва.

У зустрічі взяли участь Голова Правління СК «Раритет» Тетяна Бутківська, керівник програм медичного страхування та страхування від нещасних випадків СК «Колоннейд Україна» Віктор Дольник, Президент ЛСОУ Олександр Філонюк та директор департаменту інформаційної політики ЛСОУ Ірина Денисова.