ЛСОУ взяла участь у нараді Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування та архітектури

11 вересня 2017 року відбулась нарада Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та архітектури щодо розгляду проблем, які впливають на добудову об’єктів незавершеного будівництва. Лігу страхових організацій України на нараді представили Президент ЛСОУ Олександр Філонюк та віце-президент ЛСОУ Сергій Тарасов.

Серед питань, які обговорювалися – потенційні можливості залучення коштів у програми завершення будівництва; джерела фінансування; контроль за виконанням умов договорів підряду через фінансові механізми; розподіл ризиків між учасниками програм; посилення захисту прав громадян, чиї кошти залучено у житлове будівництво, у разі банкрутства замовника; механізми залучення до реалізації програм підрядних будівельних організацій; стимулювання замовників до своєчасного завершення будівництва.

Участь у заході взяли представники Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, асоціацій та страхових компаній.

«Ліга страхових організацій України підтримує необхідність забезпечення захисту прав інвесторів у житлове будівництво з безпосередньою участю страхових компаній», — зазначив Президент ЛСОУ О.Філонюк.

Наразі за ініціативою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України здійснюється дослідження та аналіз законодавчої бази для підготовки проекту закону про внесення змін до деяких законів України на предмет забезпечення захисту прав постраждалих громадян, які інвестували кошти в житлове будівництво, та завершення будівництва такого житла.