ЛСОУ взяла участь у засіданні Громадської ради при Держфінмоніторингу

19 грудня 2017 року відбулось друге засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу.

Виступаючи з привітальним словом Віктор Іванович Савчук, начальник відділу стратегії розвитку системи фінансового моніторингу Департаменту координації системи фінансового моніторингу, проінформував присутніх про затвердження в рамках  55-го Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), що відбулося в період з 4 по 7 грудня п.р. у м. Страсбурзі (Французька Республіка), Звіту за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України.

В.Савчук зазначив, що звіт взаємної оцінки України, підготовлений з використанням Методології FATF для проведення оцінок, згідно з якою країни повинні враховувати ефективність реалізації заходів боротьби з відмиванням коштів фінансуванням тероризму, а також рівень технічної відповідності кожної Рекомендації FATF, буде опубліковано Комітетом MONEYVAL на початку 2018 року після його аналізу на предмет якості та послідовності відповідно до затверджених процедур.

Також Держфінмоніторингом було поінформовано членів Громадської ради про результати роботи у 2017 році та озвучені головні аспекти реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Члени Громадської ради схвалили Положення про Громадську раду при Держфінмоніторингу та План роботи Громадської ради при Держфінмоніторингу на 2018 рік.

Крім того було обговорено Орієнтовний план проведення Державною службою фінансового моніторингу України консультацій з громадськістю на 2018 рік.

Лігу страхових організацій України в складі Громадської Ради при Держфінмоніторингу представляє Романа Навальківська, Заступник Голови Громадської Ради, віце-президент ЛСОУ.