ЛСОУ оцінила похибки прогнозів обсягів страхових премій на 3-й квартал 2017 року

Ліга страхових організацій України оцінила похибки прогнозів обсягів страхових премій на 3-й квартал 2017 року з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів  за внутрішніми договорами страхування, зі страхування медичних витрат та з медичного страхування.

Так, прогнозне значення обсягу чистих страхових премій з ОСЦПВВНТЗ у третьому кварталі поточного року становило 893,6 млн. грн. Згідно з даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), обсяг чистих страхових премій з цього виду страхування за 3-й квартал 2017 року становив 919,0 млн. грн. Відносна похибка прогнозу склала 2,8 %.

Прогнозне значення обсягу чистих страхових премій зі страхування медичних витрат у третьому кварталі поточного року становило 238,9 млн. грн. Згідно з даними Нацкомфінпослуг, обсяг чистих страхових премій з цього виду страхування за 3-й квартал 2017 року становив 253,7 млн. грн. Відносна похибка прогнозу склала 5,8 %.

Прогнозне значення обсягу чистих страхових премій з медичного страхування (безперервного страхування здоров’я) у третьому кварталі поточного року становило 684,9 млн. грн. Згідно з даними Нацкомфінпослуг, обсяг чистих страхових премій з цього виду страхування за 3-й квартал 2017 року становив 719,4 млн. грн. Відносна похибка прогнозу склала 4,8 %.

Таким чином, Лігою страхових організацій України за допомогою економіко-математичних методів було побудовано адекватні математичні моделі, значення відносних похибок свідчать про високу якість прогнозів.

Рішення про схвалення напрямку роботи ЛСОУ, спрямованого на дослідження та прогнозування ринку страхових послуг в рамках проекту «Відкрите страхування», було прийнято на засіданні Президії Ліги страхових організацій України, яке відбулось 05 квітня 2017 року.

Проект «Відкрите страхування» було започатковано Лігою страхових організацій України у 2008 році з метою поліпшення стандартів розкриття інформації про діяльність учасників страхового ринку, публічного оголошення фінансових показників, дотримання політики прозорої діяльності і доступності інформації.