ЛСОУ звернулась до КМУ щодо врегулювання питання закупівлі послуг з обов’язкового авіа страхування

Ліга страхових організацій України звернулась до Кабінету Міністрів України у зв’язку з необхідністю врегулювання питання закупівлі послуг з обов’язкового авіаційного страхування.

У своєму листі ЛСОУ зазначає, що застосування державними організаціями, в тому числі, стратегічними державними авіаційними підприємствами України, завищених тендерних вимог, суб’єктивних та дискримінаційних критеріїв призводить до розтрати бюджетних коштів, погіршення інвестиційної привабливості країни, підриву рівня захищеності авіаційної галузі України, ставить під загрозу безпеку польотів.

Враховуючи це, ЛСОУ вважає за необхідне прийняття Методичних рекомендацій з розробки вимог до тендерних пропозицій учасників при закупівлі послуг з обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації, які мають відповідати умовам Постанови КМУ «Про затвердження Порядку і правил здійснення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації» №676 від 6 вересня 2017 р. та мати вичерпний перелік вимог та критеріїв до страховиків-учасників.

ЛСОУ звертається до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення Міністерству економічного розвитку та торгівлі України, Міністерству інфраструктури України, Антимонопольному комітету України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг, Державній авіаційній службі України, Державній регуляторній службі України, Фонду державного майна України, Державній аудиторській службі України провести спільне засідання з обговорення даного питання.

Також ЛСОУ висловила подяку за прийняття 6 вересня 2017 року Постанови КМУ №676 «Про Порядок і правила здійснення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації», та наголосила, що ринок авіаційного страхування є досить специфічним і має свої особливості, адже безпека польотів і страхове покриття є головним питанням авіаперевезень.