ЛСОУ взяла участь у семінарі IFC

23 січня 2018 року  Проект «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії», що здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку), провів семінар: «Стратегії успішного маркетингу та дистрибуції у страхуванні. Найкращі підходи та інструменти у просуванні страхових програм».

Віце-президент Ліги страхових організацій України Романа Навальківська привітала учасників  заходу та побажала плідної роботи. Виступаючи перед учасниками, вона зазначила, що неодноразово ми чули ті показники аграрного сектору, якими країна може гордитися: частка в ВВП України — 11,6%, а у загальному обсязі експорту — 42,5%. При таких показниках ринкові можливості аграрного страхування є значними. Однак, згідно даних Нацкомфінпослуг, страхування сільськогосподарської продукції складає лише 0,03% від усіх добровільних договорів страхування, укладених страховиками, та близько 1% від загальних зібраних премій.

Віце-президент ЛСОУ наголосила, що згідно даних МФК, в Україні в 2017 андерайтинговому році продовжилася тенденція зростання ринку агрострахування та поліпшення його якісних характеристик. Однак, обсяг застрахованих площ майже не змінюється з 2014 року. Р.Навальківська зазначала, що до основних факторів, що стримують розвиток агрострахування належать — недовіра сільськогосподарських виробників до страховиків, низька обізнаність та недостатня фінансова спроможність. Тому, з метою розкриття потенціалу даного виду страхування необхідні: впровадження ефективної моделі агрострахування не залежно від політичної та економічної ситуації в країні; запровадження регулярного фінансування державою програм субсидованого агрострахування в Україні шляхом прийняття Закону; залучення всіх можливих форм пропагування важливості розвитку агростахування, його популяризації серед сільськогосподарських товаровиробників.

«Лише в рамках тісної співпраці всіх зацікавлених сторін: держави, страховиків, фермерів та експертів, розумінні всіма цими сторонами необхідності та переваг агрострахування, ми зможемо вплинути на ситуацію, що склалась, та сприяти тому, щоб фермери свідомо та добровільно використовували такий інструмент управління своїми ризиками як агрострахування, а не лише як вимогу для видачі кредиту чи форвардних закупівель, які, як і в попередні роки, займають левову частку обсягу зібраних премій», — вважає Р.Навальківська.

В програмі заходу також розглядалися питання модернізації страхового продукту; збільшення цінності продукту для страхування сільськогосподарських культур: зростання, орієнтоване на цінність пропозиції; збільшення продажів на місцях; стратегії дистрибуції та надання послуг; розвиток партнерства та ін.

Основна мета семінару – ознайомити представників страхових компаній з найкращими маркетинговими стратегіями та стратегіями продажів та дистрибуції страхових продуктів. Під час семінару страховим компаніям були презентовані ключові інструменти та рішення, що допоможуть утримати потенційних та привабити нових клієнтів, використовуючи оновлені страхові продукти.

Учасники заходу — страхові компанії та профільні асоціації, перестраховики та брокери, банки та постачальники товарно-матеріальних ресурсів для агросектору.