ХІV Міжнародна Карпатська страхова конференція продовжила свою роботу

15 лютого 2018 року, перший день роботи ХІV Міжнародної Карпатської страхової конференції, продовжила Конференція «Страхування в Україні: тенденції, проблеми та перспективи», де було  розглянуто тенденції впровадження законодавчих та нормативних актів в галузі страхування; пенсійна реформа та її вплив на розвиток страхування в Україні (законопроект №6614 від 03.10.2017 р).; реформування системи охорони здоров’я  і страхування — основні положення та принципи законопроекту №6327 від 19.10.2017 р. Також учасники розглянули туристичне страхування в Україні в умовах безвізового режиму з Євросоюзом та іншими країнами світу та інші питання.

Віце-президент Ліги страхових організацій України Романа Навальківська відкрила роботу секції та зупинилась на ініціативах ЛСОУ у сфері страхування та їх значенні для подальшого розвитку страхового ринку. Зокрема, у сфері фінансового моніторингу, авіаційного страхування, страхування відповідальності перевізника. Також Віце-президент ЛСОУ проінформувала щодо основних положень закону про фінансові гарантії та переваги для страховиків.

Галина Ким, Голова Комітету ЛСОУ з питань страхування в сфері туризму, директор СК «Укрфінстрах», у своїй доповіді зупинилась на проекті Закону України «Про туризм», проблемах формування резервів в іноземній валюті та проблемах розрахунку страхових резервів та вимогах до актуарного звіту.

Григорій Овчаренко, керуючий директор компанії ICU, розказав чого  очікувати українцям від пенсійної реформи, і зазначив, що рівень заробітної плати є малим, тому більшість пенсіонерів отримують менше за прожитковий мінімум. Також експерт обґрунтував необхідність запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення – другий рівень пенсійної системи, і звернув увагу на те, що виплати пожиттєвих ануїтетів у накопичувальній системі здійснюються виключно страховими компаніями.

Антон Кіяшко, Генеральний директор СК «Нафтагазстрах», зазначив, що медична реформа в Україні дає старт позитивним змінам. Серед них — конкуренція, можливість стандартизації, систематизація і контроль. Василь Попович, доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедри Івано-Франківського Національного медичного Університету наголосив, що ключовими перевагами медичної реформи є підвищення грамотності спеціалістів та гарантована ефективність з мінімальним ризиком побічних ефектів.

ХІV Міжнародна Карпатська страхова конференція проходить у м. Яремчі з 14 по 17 лютого 2018 року. Організатор Конференції — Центр бізнес-стратегій «Перспектива» за підтримки Ліги страхових організацій України.