ЛСОУ взяла участь у круглому столі на тему: «Ефективні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу»

27 березня 2018 року Торгово-промислова палата України спільно з громадськими радами при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та при Державній регуляторній службі провела круглий стіл на тему: «Ефективні інструменти для розвитку малого та середнього бізнесу».

Модератором заходу виступив Михайло Непран, перший віце-президент, генеральний секретар ТПП України.

Відкрила роботу Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України, яка зазначила, що є нагальна проблема – бізнес не читає законодавство, і закликала всі бізнес-асоціації проводити активну просвітницьку роботу серед своїх членів.

Програма  круглого столу включала у себе дві презентації: «Вексельні розрахунки як ефективний  інструмент доступу бізнесу до дешевих фінансів» – спікер: Тетяна Рудненко, голова ГО «Агентство з розвитку вексельного ринку» (ABMD) та «Нові регуляторні інструменти для захисту інтересів малого бізнесу та посилення впливу бізнес-асоціацій  на прийняття регуляторних рішень» – спікер: Юрій Юрченко, експерт з регуляторної політики Центру комерційного права.

Учасники заходу зазначили, що розвиток конкурентоспроможного й інноваційного сектора малих і середніх підприємств (МСП) із високою доданою вартістю має величезне значення для успішного економічного зростання і процвітання України. Проте, внесок МСП у ВВП України значно менший, ніж у країнах із розвиненою економікою, де цей показник перевищує 70%. Це пояснюється, зокрема, обмеженим доступом до фінансових ресурсів, надмірним регулюванням і суперечностями у нормах і вимогах щодо ведення бізнесу.

Мета проведення  круглого  столу — донести до бізнес-спільноти можливості  використання нових  ефективних інструментів для розвитку МСП, зокрема, цивілізованих вексельних  розрахунків і регуляторних інструментів для захисту інтересів малого бізнесу; об’єднати зусилля бізнес-спільноти і громадськості для захисту інтересів МСП.

За результатами обговорення на засіданні круглого столу були  підготовлені пропозиції для уряду щодо вирішення проблем, які  заважають  ефективному розвитку МСП в Україні.

Участь у заході взяли члени громадських рад при ДРС, МЕРТ, Мінфіні, представники громадських об’єднань підприємців, галузевих асоціацій, організацій роботодавців, ЦОВВ, регуляторів (НБУ,  НКЦПФР),  некомерційних організацій, донорських проектів із підтримки розвитку МСП,  експертної спільноти та науковців, засобів масової інформації. Лігу страхових організацій України на заході представила директор департаменту інформаційної політики ЛСОУ Ірина Денисова.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/