ЛСОУ за створення справедливих умов пенсійного забезпечення та формування збалансованої і стійкої трирівневої пенсійної системи

Ліга страхових організацій України підтримує законопроект №6677 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування», винесений на розгляд порядку денного засідання Верховної Ради України.

Проект передбачає запровадження децентралізованої накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і має на меті створення справедливих умов пенсійного забезпечення, формування збалансованої і стійкої трирівневої пенсійної системи, надання інвестиційного поштовху для зростання економіки.

«Створення справедливих умов пенсійного забезпечення – це чітка взаємозалежність між сплаченими внесками і пенсійними виплатами. Запровадження накопичувальної системи вимагатиме ефективного функціонування ринку капіталів та надійних механізмів захисту пенсійних заощаджень», — вважає С.Тарасов, Віце-президент Ліги страхових організацій України.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.

Перший рівень — солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що базується на засадах солідарності і субсидування та здійснення виплати пенсій і надання соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду.

Другий рівень — накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у цільовому позабюджетному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах.

Третій рівень — система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об’єднань.

Перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Другий та третій рівні системи пенсійного забезпечення в Україні становлять систему накопичувального пенсійного забезпечення.