ЛСОУ взяла участь у Міжнародному форумі «Трансформація ринків нерухомості та іпотечного кредитування»

7 червня 2018 року у Київському національному торговельно-економічному університеті пройшов Міжнародний форум «Трансформація ринків нерухомості та іпотечного кредитування».

Відкрили роботу заходу та виступили з вітальним словом проректор Київського національного торговельно-економічного університету, д.т.н., професор, старший науковий співробітник Наталія Притульська та виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Модераторами заходу виступили Геннадій Бортніков, ризик-менеджер Офісу адміністрування проектами міжнародного фінансового співробітництва Німецько-Українського фонду, та Олексій Куценко, експерт з фінансово-банківських питань, співавтор урядової Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг, член комітету Незалежної асоціації банків України, член експертної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

В рамках дискусійних панелей учасники обговорили питання про ризики фінансової стабільності, пов’язані з ринком нерухомості та політика НБУ щодо їх мінімізації, про сучасний стан та майбутнє іпотечного кредитування, взаємодію банків й інших учасників ринків нерухомості та іпотечного кредитування, забезпечення житлом громадян України на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу та ін.

Під час форуму було зазначено, що будівництво має значний вплив на економіку, як джерело зайнятості та інвестицій. Проте частка будівництва у ВВП складає лише 2,3%. При цьому іпотечні портфелі банків скорочуються. Розвитку іпотечного кредитування заважають високі ставки, відсутність джерел довгострокових ресурсів для фінансування іпотеки, недоліки законодавства, невирішені проблеми валютної іпотеки 2006-2008рр. Також високими є ризики, пов’язані з непрозорістю ринку нерухомості, складністю оформлення забезпечення за кредитами та касовими розривами у забудовників.

Лігу страхових організацій України на заході представив віце-президент організації Сергій Тарасов, який вважає, що зниження ступенів ризиків всіх учасників ринку нерухомості та іпотечного кредитування можливе шляхом комплексного підходу до взаємодії між ними за участю страхових організацій.

В обговоренні взяли участь: Наталія Задерей, начальник відділу Департаменту фінансової стабільності Національного банку України; Harvey Carroll, Jr., International Credit Expert, Investment Consultant, Commercial and Residential Real Estate Professional; Jana Brodani, Executive Director at CzechCapital Market Association; представники регуляторів, об’єднань учасників фінансових ринків, банків, фінансових компаній, юридичних установ, закладів вищої освіти і науково-дослідних установ.