ЛСОУ взяла участь у зустрічі Нацкомфінпослуг з керівниками провідних об’єднань учасників небанківських фінансових ринків

22 червня 2018 року в Нацкомфінпослуг відбулась зустріч з керівниками провідних об’єднань учасників небанківських фінансових ринків. Мета – обговорення стану та тенденцій розвитку фінансового сектору в Україні, бачення можливих викликів, а також інших питань, що, на думку учасників ринку, є актуальними та потребують уваги з боку Регулятора.

На думку ЛСОУ, у найближчій перспективі викликами для страхового ринку України є виконання вимог до нормативу достатності капіталу та платоспроможності (відповідно до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 07.06.2018р. №850); визначення моделі та вдосконалення державного регулювання ринку фінансових послуг; недостатність ліквідних фінансових інструментів для проведення ефективної інвестиційної політики страховиків. Також особливого значення, на думку ЛСОУ, набувають вдосконалення системи захисту прав споживачів фінансових послуг, у т.ч. створення системи гарантування виплат за договорами страхування життя, що є надзвичайно важливим при впровадженні 2-го (накопичувального) рівня загальнообов’язкової системи державного пенсійного страхування, а також кіберзагрози, посилення захисту персональних даних та безпеки інформаційних систем.

У зустрічі взяла участь Член Нацкомфінпослуг Ольга Гурбич. Лігу страхових організацій України на заході представили Президент ЛСОУ Олександр Філонюк та віце-президент ЛСОУ Сергій Тарасов.