Ліга страхових організацій України провела засідання Президії

4 жовтня 2018 року  відбулося засідання Президії Ліги страхових організацій України. Президент ЛСОУ Олександр Філонюк проінформував присутніх про діяльність Ліги страхових організацій України за звітний період у напрямках нормативно-правового вдосконалення страхового ринку України, захисту інтересів страховиків, подальших планів діяльності ЛСОУ, організаційно-методичної роботи та ін.

Учасники засідання розглянули питання про хід реалізації розпорядження Нацкомфінпослуг від 07.06.2018р. №850 «Про затвердження Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика». Презентуючи бачення ЛСОУ віце-президент організації Сергій Тарасов зазначив, що 27 вересня 2018 року на сайті Нацкомфінпослуг було оприлюднено проект розпорядження Нацкомфінпослуг „Про затвердження Змін до Положення про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика”. Даний проект розпорядження передбачає, зокрема, визначення нормативного обсягу активів, який необхідний страховику для дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, нормативу ризиковості операцій та нормативу якості активів.

В рамках порядку денного члени Президії розглянули питання про стан, проблеми та перспективи розвитку ОСЦПВВНТЗ. Запрошений на засідання Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко детально зупинився на питанні впровадження «Прямого врегулювання» зазначивши, що з 1.12.2016 року діє угода про пряме врегулювання збитків, учасниками якої на сьогодні є 18 страховиків:, з яких 7 – члени ЛСОУ. Також В.Шевченко нагадав присутнім, що 5 вересня 2018 року Верховна Рада України відхилила нову редакцію закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». За прийняття законопроекту в першому читанні проголосували 142 депутати, за повернення на доопрацювання — 191 депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Також учасники засідання Президії ЛСОУ одноголосно підтримали рішення щодо входу до складу Ліги страхових організацій України Товариства з додатковою відповідальністю «Страхової компанії «Мотор-Гарант» (Запоріжжя).