ЛСОУ взяла участь у спільному засіданні комітетів Громадської ради при Нацкомфінпослуг

9 жовтня 2018 року відбулось спільне засідання Комітету з питань страхового ринку та Комітету з питань ринку пенсійного забезпечення Громадської ради при Нацкомфінпослуг.

Лігу страхових організацій України у Громадській раді при Нацкомфінпослуг представляє віце-президент організації Сергій Тарасов, який зазначив, що питання опрацювання змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування учасників ринків фінансових послуг є надзвичайно важливим з огляду на необхідність забезпечення податкового стимулювання для розвитку цих ринків як окремо, так і фінансового ринку в цілому. Особливо важливим є створення рівних умов оподаткування для суміжних ринків. Тому необхідно проводити широке обговорення і концепції, і окремих положень змін».

Учасники спільного засідання розглянули питання про сучасний стан законодавчих та нормативних змін на страховому ринку України; про необхідність надання пропозицій щодо змін у Податковий Кодекс; про необхідність збільшення страхових сум по ОСЦПВ на розмір інфляції та перегляд коефіцієнтів до базової тарифної ставку з ОСЦПВ;  про систему захисту прав та законних інтересів споживачів страхового ринку; про доцільність та необхідність розробки разом з Нацкомфінпослуг рекомендованих типових форм звернень громадян із скаргами на СК та інші фіну станови; про рекомендації ДРС України щодо необхідності додержання процедур оприлюднення та погодження НПА Нацкомфінпослуг. Також були розглянуті питання щодо контролю за врахуванням Нацкомфінпослуг пропозицій та зауважень громадськості та щодо проблем, які виникли у Консульстві Польщі із страховими полісами для національних польських віз.

За результатами роботи спільного засідання прийняті рішення в частині, що стосуються розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства у сфері ринків страхування та недержавного пенсійного забезпечення, опрацювання змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування учасників ринків фінансових послуг, вирішення проблемних питань на ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, створення системи захисту прав споживачів страхового ринку, опрацювання типових форм звернень громадян зі скаргами до фінансових установ та інші.

.