ЛСОУ взяла участь у медичному форумі «Медична реформа: місія (не)здійсненна»

7 листопада 2018 року в готелі «Київ» відбувся медичний форум «Медична реформа: місія (не)здійсненна». Спікерами форуму виступили народні депутати України, лікарі та працівники сфери охорони здоров’я, експерти та представники благодійних організацій.

В ході форуму учасники мали змогу взяти участь у трьох панельних дискусіях: «Медична реформа: шлях до позитивних змін чи хаосу», «Медична реформа: місія НГО та благодійних фондів» та «Медична реформа: проблемні питання та ризики в регіональному аспекті».

Учасники обговорили перші кроки медичної реформи, оцінили подальші перспективи, обговорили як проходить друга хвиля обрання сімейних лікарів у різних областях України, питання медичного страхування та міжнародний досвід реформування медичної галузі. Було розглянуто права і обов’язки місцевих громад у контексті реформи, обговорено питання помилки лікаря та чи достатньо прав у пацієнтів, щоб захиститись від лікарської помилки; особливості процесу закупівлі медичних послуг та перспективи медичної реформи. Також учасники дискусії зазначили необхідність благодійності, обговорили хто і чому звертається до меценатів, благодійників в обхід держави; дали коментарі до співпраці держави та громадського сектору у забезпеченні медичної реформи.

Ольга Богомолець, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, акцентувала увагу учасників на основних проблемах системи охорони здоров’я та зазначила, що реформа – це інструмент для досягнення конкретної мети, а місія медичної реформи – збереження життя та людського потенціалу, збільшення тривалості життя та зменшення смертності. «Система охорони здоров’я і медична допомога мають бути доступною та якісною», — зазначила О.Богомолець.

Костянтин Надутий, заступник голови правління Всеукраїнського лікарського товариства, член правління Української асоціації сімейної медицини, Координатор громадської експертної платформи «ПРО S VITA», відповідальний координатор Української Медичної Експертної Спільноти, зазначив, що 3% від ВВП на охорону здоров’я катастрофічно мало, це надзвичайний ризик руйнації державного і комунального секторів медицини, і для того, щоб розвивати галузь необхідно мінімум 6% за рахунок бюджету та/або ОМС та легалізація надходжень з інших джерел (у перехідному періоді). «Законопроект про обов’язкове медичне страхування є чесною розмовою про гроші та сприятиме детінізації економіки охорони здоров’я», — наголосив К.Надутий.

Олег Панасенко, лікар-хірург, Голова Вільної профспілки медиків України, у своєму виступі зазначив, що на сьогодні зареєстровано 4 законопроекти щодо ОМС, серед яких останній від 04.10.2018 року за номером 9163 – «Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні». На переконання доповідача, прийняття цього законопроекту є виходом із кризи, в якій опинилась система охорони здоров’я, та передбачає наступний розподіл джерел фінансування системи охорони здоров’я:

частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування — до 30%;
частка коштів місцевих бюджетів — до 10%;
позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування — 50-60%;
приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) — до 15%,
а також запровадження медико-економічних стандартів, протоколів та експертизи.

У Форумі взяли участь провідні науковці у сфері медицини та фармацевтики, заслужені лікарі та працівники охорони здоров’я України, представники благодійних фондів, а також екс-міністри охорони здоров’я та народні депутати України. Лігу страхових організацій України представили Президент організації Олександр Філонюк, віце-президент Романа Навальківська, керівники страхових компаній «Арсенал», «Інтерекспрес», «Нафтагазстрах», «Просто-Страхування», «Провідна», «Раритет» та ін.

Нагадаємо, що в проекті бюджету на 2019 рік збільшено видатки на медицину. У порівнянні з минулим роком це плюс 9,5 млрд. Тобто на медичну реформу закладено 92,3 млрд грн.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/