ЛСОУ провела засідання Фінансово-інвестиційного комітету

7 листопада 2018 року Ліга страхових організацій України провела засідання Фінансово-інвестиційного комітету. Відкрив роботу засідання Президент ЛСОУ Олександр Філонюк, модератором заходу виступив Віце-президент ЛСОУ Сергій Тарасов.

С.Тарасов ознайомив учасників засідання з основними положеннями концепції змін до податкового законодавства та пропозиціями змін до Податкового кодексу України щодо гармонізації оподаткування інструментів фінансового сектору, підготовленими Проектним офісом «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні» за підтримки ЄБРР.

Учасники засідання проаналізували та обговорили пропозиції змін щодо податку на прибуток підприємств та податку на дохід страховика, оподаткування доходів фізичних осіб та операцій за страховими послугами для юридичних осіб, а також інші пропозиції. «Зараз важливо оцінити наскільки запропоновані зміни забезпечать розвиток страхового ринку у довготривалій перспективі, чи будуть вони справедливими і чи створять податкові стимули для всіх учасників фінансових ринків», — наголосив віце-президент ЛСОУ.

Під час обговорення учасники зазначили, що деякі пропозиції змін до Податкового кодексу України є суперечливими, можуть призвести до збільшення витрат страховиків та не сприятимуть розвитку страхування, а тому потребують доопрацювання.

Концепція розроблена на виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року та ґрунтується на чинній конфігурації системи оподаткування доходів фізичних осіб і бізнесу. Запропонована цільова модель, зокрема, передбачає: перехід від оподаткування страхових премій у складі податку на прибуток до непрямого оподаткування страхових премій, страховик має стати податковим агентом, а страхувальник — платником податку; виключення договорів особистого страхування із складової фонду заробітної плати, та як наслідок, не оподатковувати внески за такими договорами ПДФО (у межах встановлених податкових пільг) та єдиним соціальним внеском; об’єднання податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

За результатами роботи було прийнято рішення щодо надання учасниками засідання зауважень і пропозицій до проекту змін до Податкового кодексу України в частині гармонізації оподаткування інструментів фінансового сектору, підготовлених Проектним офісом «Підтримка реформ фінансового сектору в Україні» за підтримки ЄБРР, для їх узагальнення.

Також члени Фінансово-інвестиційного комітету ЛСОУ обговорили питання про підготовку плану роботи Фінансово-інвестиційного комітету ЛСОУ на 2019 рік, щодо стану виконання плану роботи комітету у 2018 році, та запланували наступне засідання комітету ЛСОУ.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/