Президент ЛСОУ взяв участь у річному підсумковому засіданні об’єднань промисловців, підприємців і роботодавців України

21 грудня 2018 року в приміщенні Державної резиденції відбулось засідання об’єднань промисловців, підприємців і роботодавців України, присвячене підсумкам роботи в 2018  році. На ньому підбили підсумки роботи за рік, що минає, та намітили головні пріоритети на 2019-й. На засіданні страховий ринок України представив Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк.

Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні (СПО) прийняв рішення наполегливо продовжувати діалог з урядовими інституціями та профспілками з реформування промислової політики в Україні, програм збереження трудового потенціалу, модернізації економіки в цілому та вимагати від уряду виконувати закони про соціальне партнерство. Так, напередодні роботодавці вже зверталися до  Прем’єр-міністра В.Гройсмана із закликом вжити термінових заходів з розробки та впровадження стратегії розвитку індустрії, а також програм розвитку національного виробництва. Вони переконані: хоча 2018 рік не став ефективним з точки зору впровадження економічних реформ та росту ВВП, у разі прагматичної роботи всіх соціальних партнерів – роботодавців, уряду і профспілок –  можливо надалі планувати  пожвавлення ділового, інвестиційного  клімату, ріст доходів громадян.

За словами першого заступника голови СПО, голови Об’єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, у 2018 році соціальний діалог не був вдалим.  СПО ще раз наголошує на потребі запуску Експортно-кредитного агентства, яке повинно було б запрацювати ще рік тому. Українські виробники, які виходять на зовнішні ринки, вимагають такої підтримки, яка є в усіх розвинених державах світу. Присутні зазначили і потребу в довгострокових стратегій розвитку, конкретних системних  планів на відповідний період, підсиленні ефективності вертикалі виконавчої влади, її  відповідальності за реформаторські перетворення.

«Створення умов для економічного, промислового зростання, покращення якості життя в Україні – це завдання для всіх сторін соціального діалогу. Маємо надію на таку співпрацю в 2019 році. Зі свого боку роботодавці мають продемонструвати справжню єдність і консолідацію, щоб спільними зусиллями відстоювати вірну, державницьку по суті позицію перед соціальними партнерами і домагатися прийняття позитивних для економіки і підприємництва рішень», –  підсумували роботодавці.