ЛСОУ взяла участь у V Форумі енергоефективного партнерства

12 квітня 2019 року Держенергоефективності провів V Форум енергоефективного партнерства «Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі».

Ключовими темами Форуму стали державна політика у сфері енергоефективності; енергоменеджмент як старт енергоефективності у громадах; нові моделі технологій та співфінансування — від класичного до поглибленого ЕСКО-партнерства; енергоефективність у промисловості: джерела фінансування проектів та ін.

Спікери заходу наголосили, що залучення інвестицій в енергоефективність неможливе без відповідної законодавчої бази, а забезпечення енергетичної ефективності кінцевого споживання, зокрема, шляхом створення належних умов для діяльності енергосервісних компаній та впровадження енергосервісних договорів є однією з вимог Директиви 2012/27/EU Європейського парламенту і Ради, яку Україна зобов’язана імплементувати у своє законодавство. Окрім того, що Україна продовжує посилювати енергоефективність, оскільки це необхідний елемент для формування економічно сильних, енергонезалежних та заможних громад.

Було наголошено, що сьогодні український енергетичний сектор характеризується високим рівнем залежності від іноземних енергопостачальників. Проте Угода про асоціацію між Україною та ЄС і Енергетична стратегія України до 2035 року визначають в якості одного з пріоритетних завдань для енергетичного сектору України досягнення енергетичної незалежності шляхом зменшення споживання енергії та використання альтернативних джерел енергії.

«Страховий бізнес може стати активним учасником таких програм, надаючи нові можливості щодо використання інструментів з енергоефективності, оптимізації енерговитрат, протидії наслідкам кліматичних змін та покращенню енергетичної безпеки України. Все це сприятиме підвищенню якості життя українців та даватиме змогу заощаджувати на комунальних послугах», — вважає Президент ЛСОУ Олександр Філонюк.

Форум об’єднав понад 600 учасників з усієї України: мерів міст, голів обласних та районних адміністрацій, ОТГ, а також експертів, профільні громадські організації, міжнародні проекти, представників промислових підприємств, вітчизняні ЕСКО-компанії. Лігу страхових організацій України на заході представили Президент ЛСОУ Олександр Філонюк та директор департаменту інформаційної політики ЛСОУ Ірина Денисова.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/