До уваги учасників ринків фінансових послуг!

8 травня 2019 року на сторінці офіційного Інтернет — представництва Національного банку України розміщено постанову Правління Національного банку України від 7 травня 2019 року № 65 «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій» (далі — Постанова), яка набрала чинності 9 травня 2019 року.

Постановою затверджено зміни до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 09 серпня 2002 року № 297, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2002 року за № 712/7000 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 21 грудня 2017 року № 137) (зі змінами) .

Відповідно до внесених змін для страхових компаній, які надають послуги зі страхування життя, і розраховуються за договорами в іноземній валюті, будуть діяти ліберальніші вимоги до капіталу для отриманя ліцензії на валютні операції. Раніше такі страхові компанії повинні були мати власний капітал у сумі не менше ніж 300 млн. гривень. Відтепер, щоб отримати відповідну ліцензію, ці страхові компанії повинні забезпечити дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, який встановлений Положенням про обов’язкові критерії і нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженим розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 7 червня 2018 року № 850. Тому для отримання ліцензії страхові компанії, які надають послуги зі страхування життя повинні мати мінімальний власний капітал у сумі не менш ніж 45 млн. гривень.