ЛСОУ виступила спікером Національного форуму «Трансформація України» – «Перезавантаження відносин між Україною та заходом на основі вироблення спільної стратегії»

4 червня 2019 року в НСК Олімпійський» відбувся Національний  форум «Трансформація України» – «Перезавантаження відносин між Україною та заходом на основі вироблення спільної стратегії».

Мета Національного Форуму — вдосконалення механізмів суспільного діалогу, координація зусиль структурованого громадянського суспільства,  влади та міжнародної спільноти з розв’язання кризової ситуації в Україні, підготовка та реалізація Стратегії трансформації України задля побудови держави європейського зразка.

Лігу страхових організацій України на заході представили Президент ЛСОУ Олександр Філонюк та Співголова Координаційної ради Платформи моніторингу, оцінки та огляду НСОЗ України, Голова Комітету ЛСОУ з питань медичного страхування Тетяна Бутківська, яка виступила з доповіддю «Трансформація України» – «Сектор охорона здоров’я».

У своїй доповіді Т.Бутківська зазначила, що вже сформульовані Засади Національної стратегії охорони здоров’я (НСОЗ) на базі детально опрацьованих рекомендацій ВООЗ про формування НСОЗ провідних світових систем охорони здоров’я та відбувається загальнонаціональне обговорення запропонованих Засад НСОЗ України у форматі регіональних Координаційних рад на базі створеної Платформи моніторингу, оцінки та огляду НСОЗ України.

Вже зараз, на переконання Т.Бутківської, необхідно створити Національну стратегію охорони здоров’я  – документ практичної реалізації формування і розвитку системи охорони здоров’я України та, на підставі рекомендацій ВООЗ, зробити ситуаційний аналіз чинної Національної стратегії охорони здоров’я по всіх компонентах у вигляді Щорічної Національної доповіді як основу для формування НСОЗ України на новий п’ятирічний цикл розвитку держави.

Окрім того, необхідно розробити «Дорожню карту» реалізації НСОЗ України, що передбачає зміцнення політичного середовища, інституційного потенціалу, активну участь керівників і політичних лідерів, посилення моніторингу результатів і відстеження ресурсів, контроль за профілактичними та лікувальними заходами тощо.

Спікери заходу закликали вжити всіх необхідних заходів щодо створення умов для розробки та реалізації Національної стратегії трансформації України і плану трансформації, та зазначили, що для якісних змін в державі необхідно діяти згідно з довгостроковою стратегією, розробленою спільно за участі України та міжнародних партнерів. Тому рішучі спільні дії влади, проєвропейських політичних сил, громадянського суспільства України та Заходу, спрямовані на швидку трансформацію держави, є критично важливими для її об’єднання, досягнення миру, всебічного прогресу та процвітання.

На форумі з закликом миру і злагоди, проведення невідкладних реформ виступили Патріарх Філарет, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, член Наглядової ради НФТУ, президент УСПП Анатолій Кінах, Посол Республіки Литва в Україні Марюс Януконіс, голови Координаційних Рад  НФТУ,  координатор НФТУ Михайло Харій, глава ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко тощо.

Учасники говорили також  про необхідність посилення  національних і міжнародних зусиль задля подолання загроз, які постали перед країною: корупції, ослаблення  економіки,  посилення трудової міграції тощо.

Представники Національного Форуму «Трансформація України» оприлюднили заяву до представників державної влади із закликом створити всі умови для розробки і впровадження Стратегії трансформації України. На їх думку, Стратегією трансформації та планом її підготовки та реалізації має зайнятися спеціальна Координаційна рада, яка має бути створена Указом президента.

В заяві йдеться також про необхідність  сформувати парламентську коаліцію у наступній Верховній Раді України на основі спільної системної роботи над розробкою та реалізацією Стратегії трансформації України.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/