Президент ЛСОУ Олександр Філонюк — спікер V Національного експортного форуму

Президент ЛСОУ Олександр Філонюк виступив спікером V Національного експортного форуму, який відбувся 3 червня 2019 року у Торгово-промисловій палаті України.

В рамках панельної дискусії Олександр Філонюк презентував страховий бізнес України та його вплив на експортну і інвестиційну політику. Президент ЛСОУ зазначив, що для експортно-орієнтованої ринкової економіки наявність та функціонування експортно-кредитного агентства (ЕКА) створює підґрунтя для підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів на міжнародних ринках та сприятиме ефективній підтримці експорту державою, що є важливим для розвитку національної економіки.

Спираючись на світовий досвід, Президент ЛСОУ нагадав, що компанії зі страхування експорту, які знаходяться в частковій чи повній приватній власності, несуть відповідальність власними коштами тільки за страхування короткострокових комерційних ризиків і рідше середньострокових, при цьому жодна з компаній не здійснює страхування політичних і довгострокових комерційних ризиків за власний рахунок. Ці ризики зазвичай страхуються за рахунок спеціально створених бюджетних чи позабюджетних фондів, а установи виступають в ролі адміністратора страхування від імені держави.

«Враховуючи те, що для України ЕКА є новим інститутом, та у подальшому необхідна розробка механізмів кредитування та страхування експортних операцій суб’єктів національної економіки, Ліга страхових організацій України та страховики готові долучитися до цієї роботи», — наголосив Президент ЛСОУ Олександр Філонюк.

Національний експортний форум вже вдруге проводиться під час заходів на підтримку вітчизняного експорту під загальною назвою «Київський експортний тиждень» (Kyiv Export  Week), який започатковано спільними зусиллями Торгово-промислової палати України та Київської міської державної адміністрації. В рамках Kyiv Export Week  4 червня розпочали роботу  виставка «АГРО – 2019» і Міжнародний аграрний форум «АГРО 4.0».

Серед провідних тем  – експортні орієнтири,  нові фінансові інструменти підтримки експорту, європейські програми підтримки МСП, що реалізує ТПП України.  Особливу увагу приділено тонкощам ведення бізнесу з підприємцями Індії, Катару, Ізраїлю й інших країн.

Також у рамках форуму  пройшли експрес-практикум для експортерів-початківців  «Як почати експортувати до ЄС» та презентація можливостей найбільшої в Європі мережі підтримки підприємництва European Enterprise Network (EEN). Мережа включає понад 2,5 млн організацій-учасників із 65 країн Європи. З її допомогою експортери України можуть вільно шукати інноваційні технології, інвесторів, партнерів для створення спільних підприємств, а також встановлювати ділові контакти для імпорту та експорту товарів.

Цього року форум зібрав понад 400 учасників, серед яких гості із 12 країн світу, таких як Німеччина, Польща, Словаччина, Литва, ОАЕ, Індія, Ізраїль, Канада та ін.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/