ЛСОУ взяла участь в закритій експертній дискусії, присвяченій питанням зобов’язанням України у фінансовому секторі

20 червня 2019 року в офісі Інституту економічних досліджень та політичних консультацій відбулась закрита експертна дискусія, присвячена питанням зобов’язанням України у фінансовому секторі.

Це четверта з семи закритих експертних дискусій, присвячених реалізації Угоди про асоціації з ЄС, які проводить Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту 3dcftas.eu. Паралельно з обговоренням в Києві аналогічні дискусії відбуваються також у Тбілісі та Кишинєві.

Мета заходу  —  оцінити прогрес реалізації різних аспектів Угоди про асоціацію (УА)  та її впливу на економіку, виробити рекомендації для ЄС та національних урядів країн-підписантів Угоди щодо покращення процесу її реалізації.

Серед основних питань до обговорення: оцінка стану виконання Україною зобов’язань щодо гармонізації законодавства, що стосується Базельських принципів (Базель ІІІ) для банківського сектору та Платоспроможності II (Solvency II) для сектору страхування; оцінка прогресу у впровадженні фінансовими установами нового законодавства, гармонізованого з нормами ЄС; оцінка потенціалу впровадження нового законодавства ЄС та ін.

Також учасники дискусії оцінили потребу та готовність фінансового сектору України  отримати «повноцінний режим внутрішнього ринку» з ЄС, як це передбачено ПВЗВТ та обговорили чи  стане впровадження змін, передбачених Угодою про асоціацію, на перешкоді до значних банкрутств чи шахрайства на ринку фінансових послуг, аналогічним тим, які спостерігались у Молдові та Україні в недавньому минулому.

Лігу страхових організацій України на заході представив віце-президент ЛСОУ Сергій Тарасов.