24 жовтня — День Організації Об’єднаних Націй

24 жовтня 1945 року вступив в силу Статут Організації Об’єднаних Націй, який починається з легендарної фрази «Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни, яка двічі в нашому житті принесла людству невимовне горе, і знову утвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків та жінок і в рівність прав більших та малих націй, та створити умови, за яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов’язань..».

ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами.

Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН.

Україна була країною-засновницею ООН і має славетну історію надання системі ООН допомоги та послуг з підтримки миру, забезпечення їжею країн, які опинились в умовах кризи, сприянні розробки норм, що регулюють міжнародну співпрацю.

Резолюція 68/262 Генеральної Асамблеї підтримує територіальну цілісність України.

Структурно Організація Об’єднаних Націй складається з п’яти основних органів: Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН, Секретаріату ООН і Міжнародного Суду юстиції ООН.

Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в Міжнародний день ООН, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з’явилася в грудні 1948 року, та декларація про принципи міжнародного права (1970 рік).

Цей день відзначається як День Організації Об’єднаних Націй, починаючи з 1948 року, щоб привернути увагу до діяльності організації та актуальних питань на порядку денному ООН.