ЛСОУ взяла участь в консультаціях з представниками бізнесу щодо спрощення регуляцій бізнесу в частині прискореної амортизації та змін до обов’язкових видів страхування

7 листопада 2019 року у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики відбулись консультації із представниками бізнесу щодо спрощення регуляцій бізнесу в частині прискореної амортизації та змін до обов’язкових видів страхування.

Учасники обговорили питання заміни регуляторних перевірок на обов’язкове страхування, розглянувши питання як можливо спростити вимоги до бізнесу страхувати ту чи іншу свою відповідальність; чи можна замінити перевірки інспекторів на добровільне/обов’язкове страхування; та які аспекти страхування обтяжують бізнес і потребують змін.

Консультації пройшли під головуванням Голови Комітету Данили Гетманцева та Голови підкомітету з питань банківської діяльності, монетарної стабільності, взаємодії з Національним банком України та захисту прав споживачів фінансових послуг Ольги Бєлькової.

Наголосиши на важливості розгляду цього питання, Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк нагадав учасникам зустрічі ситуацію щодо інших видів обов’язкового страхування, зазначивши необхідність прийняття нормативно-правових актів в контексті норм Закону України «Про страхування». Також Президент ЛСОУ виступив з пропозицією провести окремі консультації щодо інших обов’язкового страхування.

Серед учасників обговорення – народні депутати України, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків державних послуг, Олександр Залєтов, представники ДФС, Міністерства фінансів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, аудиторські компанії великої четвірки, СУП, Європейська бізнес Асоціація, Ліга страхових організацій України, представники промислових державних компаній та ін. Лігу страхових організацій України на заході представили Президент організації Олександр Філонюк та віце-президент ЛСОУ Романа Навальківська.

Нагадаємо, що 4 листопада 2019 року в Державній службі з надзвичайний ситуацій відбувся круглий стіл, на тему «Страхування відповідальності як механізм фінансового стимулювання бізнесу за принципом інвестування коштів у власну безпеку». Починаючи з 2016 року, спеціалісти Державної служби з надзвичайних ситуацій спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ЛСОУ та іншими представниками страхового ринку працювали над розробкою законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо способів здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки».