ЛСОУ взяла участь у X Міжнародному інвестиційному форумі з відновлюваної енергетики

28 листопада 2019 року у КВЦ «Парковий» проходить широкомасштабний ювілейний X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики. Організатор Форуму – Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго.

Ключовою темою обговорення для понад 700 учасників Форуму з різних регіонів України, а також із-за кордону стала подальша стратегія розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах. Серед інших тем — стратегічне партнерство України та ЄС; відновлювані джерела енергії: глобальні виклики та перспективи для України; успішні приклади реалізації проектів; запровадження аукціонної системи; шляхи залучення інвестицій у «зелені» проекти; основні напрями розвитку відновлюваних джерел енергії та ін.

Спікери зазначили, що «чиста» енергетика – шлях для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України. За останні 5 років впроваджено численні «зелені» проекти, в які інвестовано близько 3,8 млрд. євро. Таким чином, відновлювана енергетика займає одне із провідних місць у рейтингу залучених інвестицій в економіку країни, є екологічно безпечною для навколишнього середовища та зменшує залежність українських громад від вугілля та газу.

За даними щорічного звіту Climatescope 2019, підготовленого агентством Bloomberg New Energy Finance, у 2019 Україна піднялася на 55 позицій в рейтингу привабливості країн, що розвиваються з точки зору інвестицій у відновлювану енергетику. Відзначається, що в минулому році Україна була 63-й за привабливістю, а в цьому піднялася відразу на восьме місце. Причинами такого зростання аналітики називають реформи в енергетичному секторі, привабливі пільгові тарифи та оподаткування. Традиційно рейтинг очолили економіки, що розвиваються: Індія, Бразилія, Китай, Аргентина. До них приєдналися Йорданія і Кенія.

В роботі X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики взяв участь Президент ЛСОУ Олександр Філонюк, який зазначив, що синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи в Україні щороку зростає; а потенціал відновлюваних джерел енергії, розвиток біоенергетики та сонячної енергетики дають нові ідеї та можливості для розширення страхового бізнесу.

Участь у форумі взяли перші особи держави, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, мерів міст, голів ОТГ, провідних міжнародних організацій, посольств, банків, фінансових установ, інвесторів, девелоперів, експертів, громадських організацій, науковців та ЗМІ.

Серед партнерів цьогорічного Форуму — Проект ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні»; Українсько-данський енергетичний центр; Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні; Енергетична Асоціація «Українська Воднева Рада» та ін.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/