01 жовтня 2020р. відбулася спільна нарада Міністерства охорони здоров’я України та представників страхового ринку, яка проводилась з метою аналізу можливостей добровільного медичного страхування

01 жовтня 2020р. відбулася  спільна нарада Міністерства охорони здоров’я України та представників страхового ринку, яка проводилась з метою аналізу можливостей добровільного медичного страхування відповідно до законодавства для вирішення проблем щодо забезпечення максимальним охопленням населення України якісним та доступним медичним обслуговуванням.

На нараді обговорювались наступні питання:

  1. Можливості добровільного медичного страхування в Україні.
  2. Проблемні питання та механізми їх вирішення для розвитку добровільного медичного страхування як додаткового фінансового джерела оплати медичних послуг, окрім програми медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».
  3. Пропозиції змін до нормативно-правових актів щодо розвиткудобровільного медичного страхування.

   Від Ліги страхових організацій в нараді взяли участь президент ЛСОУ Філонюк О.Ф., Голова Комітету з питань медичного страхування ЛСОУ – Бутківська Т.В., Голова Правління СК «Раритет» та керівники та представники страхових компаній «Нафтагазстрах», «Провідна», «Уніка», «Ю.Ес.Ай».

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов відмітив важливу роль страхових компаній України в реформуванні системи охорони здоров’я, зазначив на необхідності більш активного запровадження механізмів добровільного страхування, підтримав внесення змін до Податкового кодексу України стосовно оподаткування операцій з медичного страхування та створення робочої групи з даного питання та інші питання , що стосуються медичного страхування.

Президент ЛСОУ Олександр Філонюк відмітив позитивну тенденцію зростання обсягів медичного страхування та рівень його проникнення в Україні та наголосив на важливості співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.

Помічник міністра Ірина Сисоєнко обґрунтувала першочергові завдання з боку Міністерства та страховиків для пришвидшення співпраці.