Ліга страхових організацій України взяла участь у Форумі Трансформації Системи Охорони Здоров’я

28-29 січня 2021 року проходитиме ІV-й онлайн Форум «Програма медичних гарантій: дев’ять місяців», під час якого національні та міжнародні експерти, очільники профільних відомств та міністерств зосередяться на комунікації відповідей на чисельні та найбільш чутливі запитання.

В рамках програми першого дня учасники заслухали інформацію щодо трансформації системи охорони здоров’я, реалізації Програми медичних гарантій 2020 за 9 місяців, проектів національних та міжнародних партнерів,  бюджету охорони здоров’я України та ПМГ 2021, стану та перспектив розвитку медичної освіти та лікарського самоврядування в Україні.

Тему: «Медичне страхування в Україні – перспективні сценарії розвитку» висвітили Сисоєнко Ірина, медичний юрист, Радник Міністра охорони здоров’я, народний депутат VIII скликання ВРУ та Тетяна Бутківська, Голова Комітету Ліги страхових організацій України з питань медичного страхування.

Під час свого виступу Тетяна Бутківська проінформувала учасників про динаміку основних показників добровільного медичного страхування за двадцять років, його долю в структурі фінансування системи охорони здоров’я та  акцентувала увагу на кроках, необхідних для стимулювання розвитку медичного страхування в Україні.

Голова Комітету ЛСОУ також зазначила, що українці витрачають на лікування із власних кишень 200 мільярдів гривень на рік і ці витрати мають бути легалізовані, через систему медичного страхування, як це відбулося в розвинених краінах світу.

«Медичне страхування – дієвий інструмент захисту здоров’я та економічних інтересів людини в сучасних умовах. Це дасть мультиплікований ефект: з розширенням бази оподаткування, з’явиться ресурс для збільшення фінансування медицини, і водночас механізми контролю якості медичних послуг. І головне, Украіна уникне загрози тотальної медичної бідності, яка загострилася з пандемією Covid-19″, — наголосила Тетяна Бутківська під час Форуму трансформації системи охорони здоров’я.

29 січня в рамках Форуму планується обговорити наступні теми: «Трансформація та розвиток мережі закладів охорони здоров’я на регіональному рівні. Роль Держави, власника та керівника медзакладу», «Міжмуніципальне співробітництво (ММС) у формуванні локальної лікарняної мережі. Досвід пілотного проекту», «Контроль якості та об’єму наданих медичних послуг. Оцінка ефективності мережі закладів охорони здоров’я. Використання сучасних програмних рішень».