ВРУ прийняла проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності»

06 жовтня 2022 року Верховна Рада України прийняла проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності» №3361 від 17.04.2020 року. За таке рішення проголосували 250 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає звільнення підприємств із середнім та/або незначним ступенем ризику від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки за умови наявності діючого договору страхування відповідальності. За такої умови планова перевірка суб’єкта не здійснюється протягом дії договору страхування відповідальності, але не більше шести років поспіль – для суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб із середнім ступенем ризику та не більше десяти років поспіль – для суб’єктів господарювання, інших юридичних осіб з незначним ступенем ризику.

Ліга страхових організацій України підтримала прийняття даного законопроєкту, оскільки його реалізація сприятиме посиленню гарантій відшкодування збитків постраждалим і запровадженню європейського підходу до вирішення питань пожежної та техногенної безпеки, розвитку бізнесу та страхового ринку, вирішенню соціальних проблем і зменшенню витрат з бюджету на відповідні виплати постраждалим та на ліквідацію наслідків пожеж.

Нагадаємо, що 02 червня 2020 року проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності» №3361 було прийнято за основу, а 30 вересня 2022 року рішенням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики його було рекомендовано Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками.

Ліга страхових організацій України з 2016 року брала активну участь в його напрацюванні в рамках робочих груп при Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг та профільному комітеті Верховної Ради України.