Страховий ринок України продовжує виконувати всі свої зобов’язання

Повномасштабна війна безпосередньо вплинула на страховий ринок, так, деякі компанії мають падіння платежів, але це об’єктивні чинники, тому що показники страхової галузі напряму залежать від стану економіки, від валового продукту України в цілому.
Про це заявив Віктор Берлін, президент Ліги страхових організацій України, виступаючи на International Forum «MORE DIGITAL BANKING. Wartime and money».
Страхова галузь наразі почуває себе впевнено і виконує не лише всі свої зобов’язання перед клієнтами і державою, а й соціальну функцію захисту.
Якщо проаналізувати активи і страхові резерви, вони утримуються на довоєнних обсягах, зокрема, загальний обсяг активів страховиків з початком війни майже не змінився, станом на 30 червня 2022 р. становить 65,7 млрд грн (+2,2% до військової агресії – 64,2 млрд грн).
Обсяг сформованих страхових резервів також сталий – 36,6 млрд грн.
На ринку країни сьогодні функціонують 137 страхових компаній, з них: 124 non-life і 13 – life компаній.
Драйвер росту non-life сегменту – «Зелена карта»: протягом січня-вересня 2022 року премії за цим продуктом зросли на 138,5% до 2,9 млрд грн.
Основна функція страхової галузі – це довгі гроші в економіці країни. Резерви страховиків – це той ресурс, який має працювати на економіку країни. Ми в ЛСОУ наразі ставимо завдання для себе – об’єднати ринок, почути кожного, опрацювати наші позиції для того, щоб виробити єдину стратегію розвитку ринку.
Відповідно до проблемних питань, які потребують вирішення, Ліга страхових організацій України поставила перед собою такі пріоритети: участь у розробці законодавчих актів, завдання яких – перешкоджання використанню страхового ринку щодо протиправних і сумнівних операцій; вдосконалення нормативно-правової бази щодо формування та розміщення страхових резервів; внесення зміни до чинного законодавства та прийняття нових нормативно-правових актів з метою сприяння розвитку існуючих видів страхування.
Сподіваюсь, що страховий ринок почне активне зростання з відновленням економіки, збільшиться рентабельність бізнесу і в страхову галузь України підуть іноземні інвестиції.
Насамкінець хочу сказати, що, спілкуючись з учасниками ринку, бачу, що настрій у всіх бойовий, люди працюють, більше того, цей воєнний досвід нам послужить для розвитку.
Підтримуємо Збройні сили України і працюймо на ПЕРЕМОГУ!