Ліга страхових організацій України

2010 рік продемонструє здатність західних фінансових груп об’єднати свої, поки що розрізнені, страхові активи – В.Загребной

«Нинішній рік, можливо, стане показовим, оскільки він продемонструє здатність західних фінансових груп об’єднати свої, поки що розрізнені, страхові активи. Не виключено, що протягом 2010-2011 рр. група лідерів українського ринку страхування дещо зміниться», – вважає  Голова правління Страхової компанії «БРОКБІЗНЕС» (Київ) Вадим Загребной.

Експерт припускає, що в нинішньому році може відбутися давно очікуване злиття обох компаній, що працюють під брендом АХА, – «АХА Україна». В даний момент відбувається юридичний процес об’єднання компаній. «За 9 місяців минулого року обидва страховики групи АХА зібрали спільними зусиллями близько 499 млн. грн. валових страхових премій. Таким чином, компанії майже наступають на п’яти нинішньому лідерові ринку – НАСК «Оранта», справи якого нещодавно йшли не досить добре», – підкреслює Вадим Загребной.

Також протягом 2-3 років вірогідна консолідація компаній контрольованих нині Vienna Insurance Group (VIG), під повним або частковим контролем якої зараз знаходиться Українська страхова група, СК «Княжа», а також СК «Глобус» і VAB Страхування. «Якщо припустити, що VIG протягом декількох років проведе консолідацію всіх своїх страхових активів в Україні, можливо, така компанія зможе увійти до трійки лідерів за розміром валових премій», – вважає експерт.

На тлі злиття вже працюючих СК в Україні, на думку В. Загребного, в 2010 році не варто чекати масового приходу зарубіжних інвесторів, оскільки в нинішніх умовах українські СК оцінюються досить  дешево. «Зараз вартість українських СК сягає 0,5-1,5 суми валових страхових премій зібраних за рік, що відображає в першу чергу високий потенціал зростання ринку і самих компаній», – підкреслює Вадим Загребной. Тоді як в 2007-2008 рр. діапазон цін на українських страховиків сягав від 2 до 3 річних зборів валових страхових премій.

За словами Вадима Загребного у потенційних інвесторів попитом користуються страховики з першої 20-ки що працюють на класичному ринку, з розвиненою регіональною мережею підрозділів в регіонах та якісними активами.  «У 2005-2007 рр. було популярне створювати страхові компанії для подальшого перепродажу. Головною метою власників такої СК було: «розкрутити» її, розвинути регіональну мережу, наростити об’єми страхових премій (часто, за рахунок низьких страхових тарифів) та продати подорожче на вершині зростання. Зараз подібні «бізнес-проекти» практично не затребувані, оскільки економічна ситуація тому не сприяє», – розповідає Вадим Загребной.

Експерт вважає, що як можливі покупці українських СК можуть виступити крупні світові страховики з тих, які вже увійшли до України, або ті, хто придивляється до нашого ринку (Aviva, Ergo і Gotar). «Цілком можливо, що у міру стабілізації світової та вітчизняної економіки окремі українські СК все-таки отримають цікаві пропозиції від потенційних інвесторів, і власники ухвалять рішення про продаж компаній», – резюмував Вадим Загребной.

Новини страхування Україна