«Центром досліджень Європейського страхового альянсу» в серпні-вересні проведено дослідження серед автовласників Києва на тему «Угон і автомобільний вандалізм».
Київ, Україна. – За підсумками проведеного дослідження 46% автовласників м. Києва стали жертвами автомобільного вандалізму за останні п’ять років. В середньому, за цей період кожному з потерпілих довелося мати справу з двома актами вандалізму. Про це свідчать дані, отримані в результаті опитування 230 київських автовласників на тему угону і автомобільного вандалізму.
Серед найбільш поширених актів вандалізму, з якими довелося зіткнутися київським автовласникам, відзначені такі, як: пошкодження скла (31%), прокол шин (28%), нанесення подряпин (28%), а також злом автомобіля з метою крадіжки майна (23%). Не дивлячись на те, що більшість нападів на автомобілі здійснюються в нічний час (70%), 48% опитаних автовласників паркують свої автомобілі на ніч біля під’їзду (з них 64% автомобілів є застрахованими). І лише 25% автовласників паркують автомобілі на ніч на стоянках, які охороняються, 17% – гаражах, 8% – на подвір’ях приватного будинку. Показово, що 55% автовласників, завдяки сигналізації, автомобільному захисту від угону захисту керма, вдалося вберегти свій автомобіль від угону і вандалізму. Щодо матеріальної сторони питання, то серед жертв автовандалізму 34% понесли збиток на суму до 100$, у 42% постраждалих збиток доходив до 500$.
Проблема угону торкнулася 3% опитаних автовласників, при цьому не зафіксовано жодного випадку угону зі стоянки, що охороняється. Цікаво, що тільки 14% автомобілістів, які постраждали від угону, після цієї події стали залишати свої автомобілі на стоянках, які охороняються.
Дослідженням «Центру досліджень Європейського страхового альянсу» встановлено, що майже 70% київських автовласників використовують послугу страхування автомобіля і цивільно-правової відповідальності, проте лише 32% автомобілів застраховано на випадок угону.
Із загального числа потерпілих від автомобільного вандалізму і угону 44% відшкодовували свій збиток за рахунок страховки, 43% – за рахунок особистих коштів, 13% автовласників знаходили інші шляхи вирішення питання. Також, виявилось, що жінки довіряють страхуванню частіше, ніж чоловіки: автомобілі застраховані у 67% опитаних жінок-автовласників, тоді як серед чоловіків цей показник складає 54%.
Серед основних причин відсутності поліса автострахування київські автовласники назвали відсутність фінансової можливості (27%), брак часу (19%), негативний досвід друзів в роботі із страховими компаніями (11%), недовіра до страхових компаній (10%). Цікаво, що 23% автомобілістів ніколи не замислювалися про можливість застрахувати свій автомобіль. Помітно відрізняються причини, за якими послуги автострахування серед чоловіків і жінок не використовуються. Так, велика частина чоловіків (30%) вирішальним чинником назвала відсутність фінансових можливостей, а велика частина жінок (25%) ніколи не замислювалася про страхування свого автомобіля.