22 квітня відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому продовжено розгляд у другому читанні проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (№2571-д). До законопроекту було подано 16586 правок, із яких профільний підкомітет рекомендує врахувати 235.
У засіданні у режимі відеоконференції брали участь 26 членів Комітету, інші народні депутати, які подали правки до законопроекту, а також Міністр юстиції України Денис Малюська.
Згідно із затвердженою Комітетом на попередньому засіданні процедурою, законопроект розглядається і голосується по кожному підпункту після представлення народними депутатами своїх правок під час двохвилинного виступу.
На попередньому засіданні члени Комітету розглянули і затвердили редакцію назви законопроекту та підпунктів першого пункту, який стосується внесення змін до Кодексу України адміністративного судочинства і перейшли до розгляду пункту другого – змін до Цивільного кодексу України.
Перший підпункт пункту другого законопроекту, яким вносяться зміни до статті 22 Цивільного кодексу України, не набрав необхідної кількості голосів і на сьогоднішнє засідання Комітет розпочав із розгляду усіх правок до нього.
Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що розгляд розпочнеться із правки №2452. Він також зазначив: “Оскільки підпункт, який розглядається, складається із одного речення, то підтримання однієї поправки означає відхилення усіх інших”.
Комітет одностайно підтримав правку №2452, завердивши нову редакцію підпункту проекту Закону.
Підпункт другий пункту другого законопроекту, яким вносяться зміни до статті 23 Цивільного кодексу України, у редакції, запропонованій у порівняльній таблиці, підтримали більшість народних депутатів, які беруть участь у засіданні.
Комітет розглянув підпункт третій пункту другого законопроекту, яким вносяться правки до статті 334 Цивільного кодексу України. В обговоренні у режимі відеоконференції взяв участь заступник директора Фонду гарантування вкладів Віктор Новіков.
Народні депутати прийняли рішення відкласти розгляд даного підпункту, провести додаткові консультації і розглянути його після проходження інших пунктів законопроекту.
Підпункт четвертий пункту другого законопроекту, який пропонує зміни до статті 393 Цивільного кодексу України у новій редакції підтримали 19 членів Комітету.
Комітет 20-ма голосами “за” підтримав виключення із проекту Закону підпункту п’ятого пункту другого про внесення зміни до статті 530 Цивільного кодексу України.
Підпункт шостий пункту другого, що пропонує доповнити статтю 1173 Цивільного кодексу України новим пунктом, був підтриманий у редакції, внесеній до порівняльної таблиці, 17-ма голосами.
Внесення змін до статті 1192 Цивільного кодексу України, запропонованих підпунктом сьомим пункту другого проекту Закону підтримали 18 народних депутатів.
Комітет розглянув правку до Кримінального процесуального кодексу України. Пункт третій, яким пропонуються зміни в статтю 173 КПК, в редакції запропонованій у порівняльні таблиці, підтримали 15 народних депутатів.
Члени Комітету перейшли до розгляду правок законопроекту, які стосуються внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України.
“За” підпункт перший пункту четвертого проекту Закону, який пропонує доповнити статтю 5 ЦПК двома новими підпунктами, проголосували 18 членів Комітету.
У засіданні було оголошено перерву.
Після перерви Комітет продовжив розгляд поправок до проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”.
Народні депутати підтримали підпункт другий пункту четвертого законопроекту, яким пропонується доповнити статтю 76 КПК новим абзацом, викладеним у редакції, запропонованій у порівняльній таблиці. “За” таке рішення проголосували 17 членів Комітету.
Підпунктом третім пункту четвертого законопроекту пропонується внести зміни до статті 150 КПК України. Редакцію підпункту, запропоновану у правій колонці порівняльної таблиці підтримали 18 учасників засідання.
Комітет розглядає правки до Господарського процесуального кодексу України, передбачені пунктом п’ятим законопроекту №2571-д.
Підпункт перший пункту п’ятого пропонує зміни до статті 5 ГПК України. Редакцію напрацьовану підкомітетом підтримали 19 членів Комітету.
20 народних депутатів підтримали доповнення статті 73 ГПК, запропоноване підпунктом другим пункту п’ятого законопроекту.
Підпункт третій пункту п’ятого законопроекту пропонує ряд змін і доповнень до статті 137 ГПК України. Редакцію підпункту, запропоновану у порівняльній таблиці, підтримали 19 членів Комітету.
Комітет підтримав редакцію підпункту четвертого пункту п’ятого законопроекту, яким пропонується доповнити статтю 141 Господарського процесуального кодексу України новим абзацом. В обговоренні даного підпункту в режимі відеоконференції взяв участь голова Ради громадського моніторингу при ФГВФО Максим Гарус.
Члени Комітету перейшли до розгляду поправок до Закону України «Про банки та банківську діяльність».
Підпунктом першим пункту шостого законопроекту пропонується доповнити статтю 2 даного Закону визначенням поняття “професійне судження”. Формулювання підтримали 18 народних депутатів.
Зміни, запропоновані підпунктом другим пункту шостого законопроекту до статті 6 Закону «Про банки та банківську діяльність», підтримали 18 членів Комітету. Під час обговорення народні депутати заслухали роз’яснення даного підпункту Міністром юстиції України Денисом Малюською.
“За” підпункт третій пункту шостого законопроекту, який пропонує внести зміни до статті 42 закону, правки до якого розглядає Комітет, проголосували 14 учасників засідання.
Підпункт четвертий пункту шостого законопроекту, що вносить зміни до статті 67, підтриманий 18-ма голосами.
Комітет відхилив правки, запропоновані до статті 73 Закону «Про банки та банківську діяльність» підпунктом п’ятим пункту шостого законопроекту. Як зазначили під час обговорення народні депутати, даний підпункт був доданий до проекту Закону в ході підготовки до другого читання.
Підпункт шостий пункту шостого законопроекту, який вносить зміни до статті 75 Закону «Про банки та банківську діяльність» у редакції, запропонованій у порівняльній таблиці, підтримали 18 членів Комітету.
Розгляд проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” (№2571-д) Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики продовжить завтра, 23 квітня, о 10.00.
Перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, підсумовуючи сьогоднішню роботу Комітету зазначив: «За цей день пройшли вже 34% від усіх правок. Зупинилися на 5718 з 16586. Завтра о 10:00 продовжимо цю чудову роботу».