Ліга страхових організацій України

Ліга страхових організацій України виступає проти створення Національної страхової компанії

8 грудня в Національному банку України відбулось засідання Громадської ради при НБУ під головуванням Станіслава Аржевітіна. На порядок денний засідання було винесено питання про створення робочої групи щодо роботи над проектом ініціативи Громадської ради при НБУ зі створення Національної страхової компанії.

Дане питання на розгляд Громадської ради було внесено одним із членів Громадської ради при НБУ, який надав учасникам тези щодо механізмів створення такої компанії.

В роботі  засідання Громадської ради взяв участь Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк, який виступив опонентом з даного питання, висловивши позицію проти створення Національної страхової компанії. Акцент на тому, що це не є функцією Нацбанку, протирічить нормам Закону України «Про страхування» в частині створення рівних умов конкуренції для всіх учасників страхового ринку, і наголосив, що така практика заперечує ринковим умовам ведення бізнесу.

Президент ЛСОУ зазначив, що проблема страхових компаній і банків полягає у недостатньому регулюванні і контролі з боку держави, і створення Національної страхової компанії з розширеним колом повноважень не сприятиме вирішенню цієї проблеми.

Також серед недоліків ідеї створення Національної страхової компанії Президент ЛСОУ назвав  застосування у запропонованій моделі бізнесу «заставної на акції забудовника». Модель передбачає випуск акцій «забудовником» та циклічну передачу їх у заставу кінцевому споживачу через фінансові установи. Виникають питання, яким чином Національна страхова компанія гарантуватиме громадянину 4% річних під складний процент, адже «забудовник» не гарантує нічого і може збанкрутувати, яким чином дана модель передбачає «комерційну діяльність» НБУ тощо.

За результатами обговорення та розгляду даної ініціативи Громадська рада при Національному банку України прийняла рішення звернутись до Ліги страхових організацій України, і, разом із life-компаніями, що входять до складу ЛСОУ, вивчити це питання та надати аргументи щодо його доцільності.

Hовини ЛСОУ Актуально