Ліга страхових організацій України

ЛСОУ провела розширене засідання Комітету з питань страхування в сфері туризму

19 листопада Ліга страхових організацій України провела розширене засідання Комітету ЛСОУ з питань страхування в сфері туризму за участю представників Асоціації лідерів турбізнесу України, туроператорів, агентств та страховиків. Модераторами засідання виступили Голова комітету ЛСОУ Галина Ким та директор департаменту страхового права та методології ЛСОУ Романа Навальківська.

Учасники засідання розглянули звернення Асоціації лідерів турбізнесу України (АЛТУ) щодо страхування фінансових ризиків акредитованих агентств з продажу авіаквитків (ІАТА-агентства). Виступаючи з цього питання, Голова комітету ІАТА-агентств Олена Кашперська зазначила, що АЛТУ дуже стурбована ситуацією на туристичному ринку України, яка склалася внаслідок припинення діяльності деяких банківських та фінансових установ, що забезпечували банківськими гарантіями та послугами зі страхування багатьох акредитованих агентств з продажу авіаквитків (ІАТА-агентства). На поточний час близько 40% ІАТА-агентств України постраждали від припинення діяльності або банкрутства банківських установ. Складність ситуації полягає в тому, що ІАТА-агентства не мають можливості кваліфікувати банки з позиції надійності та не застраховані від повторення ситуації з наступним банком, тому розглядають  страхування фінансових ризиків як альтернативу банківській гарантії.

Члени Комітету ЛСОУ з питань страхування в сфері туризму зазначили, що для прийняття рішення про можливу участь у страхуванні цих фінансових ризиків необхідно детально вивчити страхові ризики та умови страхування, проаналізувати статистику дефолтів агентств та ознайомитись із специфікою їх діяльності, переглянути вимоги до страховиків та умови отримання ними акредитації тощо.

Учасники засідання Комітету ЛСОУ обговорили питання співпраці страхового та туристичного бізнесу щодо забезпечення виконання зобов’язань перед подорожуючими, розглянули проблемні питання в цій сфері та погодились щодо необхідності розробки нової редакції Закону України «Про туризм».

Hовини ЛСОУ Актуально