Міністерство аграрної політики та продовольства України (Мінагрополітики) опрацьовує нові механізми підтримки аграрного страхування, у тому числі за участю приватного бізнесу. Саме про це йшлося на зустрічі фахівців Мінагрополітики і представників страхового ринку, в якій взяла участь Ліга страхових організацій України (ЛСОУ).
Зокрема, наголошувалось, що протягом останніх трьох років обсяги страхування аграрних ризиків скоротились вп’ятеро. Так, відповідно до статистики НБУ, у 2015 – 2021 роках сума страхових платежів за добровільним видом «страхування сільськогосподарської продукції» в середньому становила 243-245 млн гривень, у 2022 році – 80,7 млн гривень, а у 2023 році – 53,1 млн гривень.
Таким чином обсяги страхування аграрних ризиків є дуже незначними і не відповідають значенню та питомій вазі галузі в структурі внутрішнього продукту країни.
«Ми вважаємо, що зміна попиту на аграрне страхування корелюється з обсягами державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Насамперед йдеться про кредитування і механізм часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами, коли аграрії отримували доступ до кредитування завдяки страхуванню аграрних ризиків», – зазначив президент ЛСОУ Віктор Берлін.
«У воєнний час найбільшої підтримки потребують невеликі фермерські підприємства, і впровадження механізмів стимулювання аграрного страхування є одним із елементів фінансової підтримки їх бізнесу», – наголосив очільник ЛСОУ.
ЛСОУ наразі аналізує проблематику агрострахування, маючи на меті, насамперед виявити бар’єри, які заважають розширенню кількості страховиків-учасників програм страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.
banker.ua/uk/lsou-vprovadit-mexanizmipidtrimki-agrarnogo-straxuvannya/