12 грудня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему: «Партнерство в публічному управлінні охороною здоров’я для підвищення людського потенціалу нації», приурочене до Міжнародного дня Загальної доступності медичної допомоги.
Обговорювалися найгостріші питання національної політики охорони здоров’я, управління галуззю, якості і доступності медичної допомоги, регулювання професійної діяльності, професійного самоврядування і безперервного професійного розвитку. На початку засідання народний депутат Олег Мусій наголосив: «Без визначення мети важко розбудовувати систему охорони здоров’я країни». Голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець наголосила на важливості збільшення тривалості життя жителів України. «Збільшення тривалості продуктивного життя є ключовим критерієм ефективності державної політики», – зазначила вона. О.Богомолець навела досвід інших країн в питаннях збереження і розвитку людського потенціалу.
«Фрагментарна трансформація системи фінансування охорони здоров’я приводить до згубних наслідків та її руйнування. Система потребує комплексного стратегічного підходу змін всіх компонентів системи охорони здоров’я за чітко розробленою та затвердженої на законодавчому рівні Національної стратегії охорони здоров’я України, як основи практичної реалізації трансформації системи охорони здоров’я та її поступального розвитку», – наголосила у своєму виступі співголова Координаційної ради Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України від Ліги страхових організацій України, Голова Комітету ЛСОУ з питань медичного страхування Тетяна Бутківська. Т.Бутківська зазначила, що наведені спікерами факти щодо фінансування охорони здоров’я свідчать про катастрофічний дефіцит ресурсного забезпечення охорони здоров’я за рахунок бюджету з перекладанням основного тягаря на домогосподарства (недоступність медичних послуг) і така ситуація потребує невідкладного прийняття рішення у вигляді об’єднання фінансів (публічних, приватних і інших) для забезпечення системи охорони здоров’я і універсального доступу громадян до отримання медичних послуг.
Для визначення основних шляхів забезпечення сталого розвитку галузі охорони здоров’я обговорення у колі професійної медичної спільноти потребують ряд нагальних питань, зокрема щодо: формування державно-громадської моделі управління охороною здоров’я через запровадження лікарського самоврядування; удосконалення процедур надання і припинення права на професійну діяльність, безперервного професійного розвитку лікарів; сучасних аспектів системного менеджменту і досконалості управління; стандартизації, оцінки технологій охорони здоров’я, доказового менеджменту як джерела впевнених клінічних і управлінських рішень; співвідношення національного контексту і кращих світових практик в охороні здоров’я; місця фармацевтичного обслуговування і стоматологічної медичної допомоги; місцевих аспектів політики охорони здоров’я.
Захід проводився за сприяння Всеукраїнського лікарського товариства, медичних асоціацій і товариств – членів Національної лікарської ради України, Української медичної експертної спільноти.
У засіданні взяли участь народні депутати, представники Національної академії медичних наук, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, професійних спілок, організацій роботодавців, громадськості, міжнародних організацій.
За результатами обговорення винесених на розгляд питань учасники круглого столу ухвалили резолюцію з відповідними рекомендаціями усім зацікавленим сторонам процесу реформи вітчизняної системи охорони здоров’я.