Ліга страхових організацій України

ЛСОУ взяла участь в засіданні Громадської Ради професійних об’єднань фінансових установ

7 грудня в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за участі першого заступника Голови Комітету Михайла Довбенка відбулось засідання Громадської Ради професійних об’єднань фінансових установ. В роботі Громадської Ради об’єднань взяли участь Голова Громадської ради Національного Банку України Станіслав Михайлович Аржевітін, Генеральний директор Асоціації «Український кредитно-банківський союз» (УКБС) Галина Іванівна Оліфер, Президент Ліги страхових організацій України Олександр Феодосійович Філонюк, керівники і представники інших фінансових професійних об’єднань України.

На порядку денному розглядалося питання стосовно консолідації фінансових ринків України – законопроект  №2413а  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг». Розуміючи, що фінансові установи в останні роки переживають складні часи, пов’язані з кризовими явищами як у банківській системі, так і в інших сегментах фінансових ринків, питання консолідації фінансових ринків України викликало достатньо серйозну дискусію щодо необхідності такого об’єднання, наскільки воно буде ефективне, чи сприятиме воно вирішенню проблем регуляторів та відновленню системи захисту прав і законних інтересів споживачів фінансових послуг.

Також учасники Громадської Ради об’єднань обговорили питання оподаткування фінансових ринків. В своєму виступі Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк звернув увагу на деструктивну позицію у Податковому кодексі щодо подвійного оподаткування. Він зазначив, що згідно з прийнятими змінами до Податкового кодексу з 1 січня 2015р. в Україні введено змішану систему оподаткування страхових компаній, а саме 3% податок на дохід і податок на прибуток на загальних підставах. Ці нововведення, на думку Президента ЛСОУ, призведуть до збільшення податкового навантаження на 30-35%, наслідком чого буде погіршення фінансового стану страховиків. «Таким чином, введення даної системи оподаткування для страхових компаній є несправедливою і дискримінаційною політикою, оскільки інші фінансові установи будуть платить тільки один податок», – зазначив Олександр Філонюк.

За результатами проведення Громадської Ради професійних об’єднань фінансових установ прийнято рішення проводити зустрічі з обговорення проблемних питань та перспектив розвитку фінансових ринків на регулярній основі.

Hовини ЛСОУ Актуально