Як перевірити перевізника?
На порталі autobus.gov.ua зібрані усі легальні міжнародні автоперевізники. Звертаємо вашу увагу, що на цьому веб-ресурсі не продаються квитки, він містить інформацію саме про легальних міжнародних перевізників.
Як споживачі послуг міжнародних автоперевезень, ви маєте знати свої права.
Починаючи з вересня 2024 року відповідальність ліцензованого автомобільного перевізника повинна бути застрахована, тобто перевізник має забезпечити відповідний договір зі страховою компанією.
Територія дії договору страхування відповідальності: Україна, інші держави в межах маршруту.
• В салоні автобусу у водія має бути страховий поліс або засвідчена перевізником копія договору відповідальності.
• Перевізник зобов’язаний інформувати пасажира про реквізити укладеного договору між ним і страховою компанією, розмір страхової суми має бути зазначений у квитках.
• Мінімальна страхова сума, на яку перевізник зобов’язаний застрахувати відповідальність з розрахунку на одного потерпілого: 320 тисяч гривень за шкоду життю та здоров’ю.
В разі настання страхового випадку відшкодування може бути здійснено страховою компанією за безпосереднім зверненням пасажира (перевізник також має право ініціювати процес відшкодування). Страховики зобов’язані надавати консультаційну допомогу споживачу послуг з перевезень.
Для розгляду заяви про страхову виплату встановлено термін – до 30 днів.