Президент ЛСОУ взяв участь у засіданні круглого столу «Експортна стратегія України та інституційні механізми підтримки національного експорту»

10 грудня 2019 року у Київській торгово-промисловій палаті відбулось засідання круглого столу Комітету підтримки експорту та інвестицій Торгово-промислової палати України «Експортна стратегія України та інституційні механізми підтримки національного експорту».

Під час круглого столу представники влади та бізнесу обговорили питання стану реалізації Експортної стратегії України та пропозиції щодо внесення змін до неї; роль відділів з економічних питань при Посольствах України за кордоном у просуванні українського експорту; питання статистичного виміру вітчизняного експорту та перспектив розвитку експорту для українських підприємств, інструменти та механізми їх підтримки.

Відкрив роботу засідання Микола Засульський, Президент Київської ТПП. У заході взяли участь: Володимир Хоманець – член Ради експортерів при МЗС; Тетяна Міськова – в.о. Директора ДУ «Офіс з просування експорту України»; Борис Соболєв – голова ради Українського кредитного банківського союзу та ін.

Лігу страхових організацій України на засіданні представив Президент ЛСОУ Олександр Філонюк, який зазначив, що тема круглого столу надзвичайно актуальна, оскільки на жаль, в Україні ще не запрацювало необхідне для забезпечення ринкових вимог експортерів та імпортерів Експортно-кредитне агентство. «Сьогодні для українських експортерів важливо отримати дієвий механізм захисту від ризиків та фінансових втрат, і ці функції беруть на себе приватні страхові компанії», – зазначив Президент ЛСОУ Олександр Філонюк.

Спікери заходу наголосили, що у державі відчувається нестача експорту, станом на грудень 2019 року негативне сальдо торгівельного балансу складає майже 10 млрд доларів США, а навіть як щось експортуємо, то це більшою мірою сировина, а не товари з доданою вартістю.

З 259 груп товарів за класифікацією ООН експортний портфель України складають лише 7 сировинних продуктів, коливання світових цін на які призводять до негативного результату участі України у світовому поділі праці.

Нагадаємо, що Державою було створено ПАТ «Експортно-кредитне агентство», скорочено ЕКА. Основні завдання ЕКА – страхування експортних кредитів; страхування договірних банківських гарантій; страхування зовнішньо економічних договорів (контрактів); страхування експортного факторингу; консалтинг.

Експортно-кредитне агентство є невід’ємною складовою системи підтримки розвитку експорту в Україні шляхом забезпечення фінансової підтримки українських підприємств відповідно до Експортної стратегії України: Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі на період 2017-2021 років.

Фото заходу — https://www.facebook.com/uainsurcom/

Hовини ЛСОУ Актуально