Ліга страхових організацій України

СК «Еталон» завершила проект автоматизації комплексної системи бюджетування

Страхова компанія «Еталон» завершила реалізацію проекту автоматизації комплексної системи бюджетування на основі Cognos Enterprise Planning, реалізованого одним з провідних системних інтеграторів України компанією “S&T Софт-Тронік” (Київ), повідомляє прес-служба компанії з посиланням на начальника фінансово-економічного управління Євгенія Бридуна.

З цього приводу 09 лютого поточного року в інформаційному агентстві «Інтерфакс Україна» пройшла прес-конференція. На прес-конференції були висвітлені питання актуальності і ефективності впровадження даного IT-рішення.

У прес-конференції взяли участь: Василь Серпутько – Головний бухгалтер СК «Еталон», Євгеній Бридун – Начальник фінансово-економічного управління СК «Еталон», Сергій Стукан – Начальник відділу інформаційних систем у фінансовій галузі компанії S&T Софт-Тронік, Костянтин Ступак – Головний консультант департаменту розробки бізнес-решень компанії S&T Софт-Тронік.

Як повідомив Євгеній Бридун, автоматизація системи бюджетування за допомогою рішення Cognos Enterprise Planning є завершуючим етапом впровадження комплексної системи бюджетного управління в Страховій компанії «Еталон», розпочатого у 2005 р. В результаті впровадження повністю реалізована бюджетна модель Компанії, зокрема бюджети продажів, розрахунок страхових резервів, а також бюджет руху грошових коштів і розрахунок показників ефективності.

Однією з основних переваг системи є скорочення трудовитрат на консолідацію планових і фактичних даних, а також забезпечення безперервного доступу до бюджетної інформації і цілісності бюджетних даних.

Впровадження подібних IT-систем в страхових компаніях України на сьогоднішній день рідкість, оскільки для реалізації такого роду проектів необхідно мати ґрунтовний фундамент. По-перше, наявність первинних облікових систем і автоматизації облікових операцій страхування, по-друге, відпрацьована бюджетна модель і система бюджетування компанії, по-третє, кваліфікований персонал.

Автоматизація процесу бюджетування дозволила Компанії максимально швидко завершити формування бюджету на 2007 рік, забезпечивши при цьому прозорість підготовки бюджетних даних не тільки для керівництва Компанії і акціонерів, але і для менеджерів регіональних структурних підрозділів.

За оцінкою Е. Бридуна, проект окупиться через 1,5-2 роки. Реалізація проекту по автоматизації системи бюджетного управління в СК «Еталон», дозволить Компанії підвищити фінансову результативність, зробити більш прозорим процес фінансового управління і, як наслідок, збільшити вартість Компанії.

Представник компанії “S&T Софт-Тронік” Костянтин Ступак зазначив, що успішне впровадження системи бюджетування в одній з найбільших страхових компаній України в черговий раз підтвердило можливість вирішувати задачі замовника в масштабах України в короткі терміни і з максимальною ефективністю.

Новини страхування Україна