Ліга страхових організацій України

СК «Універсальна» врятувала здоров’я учасників експедиції в Гімалаї

21 травня, при спуску з вершини гори Гімал-Чулі, на висоті 6 200 метрів над рівнем моря на групу альпіністів зійшла снігова лавина, під якою постраждали двоє людей. Завдяки миттєвій реакції служби підтримки страхової компанії «Універсальна» постраждалі були негайно госпіталізовані і їх життю вже нічого не загрожувало. Загальна сума, яка була витрачена страховою компанією «Універсальна» на порятунок учасників експедиції склала 51 664 грн.

ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» стала Генеральним Страховиком Національної гімалайської експедиції «Україна – Гімал 2007», що стартувала 7 квітня. Всі учасники експедиції були застраховані в «Універсальній» за договором комплексного страхування подорожуючих за кордоном за опцією «Медичні витрати», а також додатково всі альпіністи були застраховані за опцією «Нещасний випадок».

Дві команди, чисельністю 6 та 4 спортсменів в кожній, мали здолати 2 гірські вершини: пік Гімал-Чулі (7 893 м.) з виходом на плато з льодовика Ліданда по північно-східній стіні та пік Сімнанг-Гімал (6 251 м.) по центру південної стіни. На гору Сімнанг-Гімал наші альпіністи здійснили першосходження.

В період з 15 по 30 квітня обидві команди разом піднялися на висоту 6 400 м. над рівнем моря і, розбивши табір посеред мальовничих гір, зупинилися на тижневий відпочинок. 7 травня команди розділилися і розпочали окремі сходження.

При сходженні на гору Сімнанг-Гімал по південній стіні в умовах жорсткої негоди команда не змогла дійти до вершини лише 300 м. і змушена була вертатися. «Цей маршрут взагалі обачніше було б долати восени, – зазначив досвідчений альпініст, майстер спорту Павло Францович Славінський, – А цього року ще й зарано прийшов мусон»

Друга команда 19 травня о 9.30 зійшла на вершину гори Гімал-Чулі, подолавши близько 21 км. Але при спуску з вершини 21 травня о 10.30, на висоті 6 200 м. над рівнем моря на групу альпіністів зійшла снігова лавина, під якою постраждали двоє чоловік. До місця трагедії відразу вилетів гелікоптер, альпіністам була надана швидка медична допомога. До шпиталю Катманду учасники були доставлені 26 травня, а до Київської лікарні – 29. Згідно медичного діагнозу, в одного з альпіністів обмороження кінцівок 2-3 супеня, а в іншого – декілька значних травм.

«На сьогодні невідома причина сходження лавини, – прокоментував Павло Францевич, – адже команда професіоналів спускалась не порушуючи правил гірських сходжень та засобів безпеки. Можна зробити однозначний висновок: це був типовий нещасний випадок»

Загальна сума, яка була виплачена страховою компанією «Універсальна» на порятунок учасників експедиції склала 51 664 грн. Частина коштів – 21 664 грн. – пішла на сплату організованого виліту гелікоптера на місце трагедії та термінову консультацію лікаря. Решта була сплачена на лікування двох постраждалих альпіністів: 10 000 грн. та 20 000 грн. відповідно за двома різними діагнозами.

Новини страхування Україна