Ліга страхових організацій України

Уряд розробляє концептуальні підходи до проведення приватизації державного майна у 2005 та 2006 роках

Під час засідання Кабінету Міністрів 11 червня урядовці зосередили свою увагу на розробці концептуальних підходів до проведення приватизації державного майна у 2005-2006 роках та питаннях реформування вугільної галузі.

Під час обговорення концепції приватизації на нинішній рік урядовці дійшли висновку щодо необхідності чіткого визначення самих підходів до питання приватизації. На думку Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, існує дві можливі позиції у питанні приватизації: або держава приватизує лише збиткові підприємства, або проводить серйозну програму приватизації з визначенням нормативних документів, які чітко регламентуватимуть діяльність кожної окремої сфери. “Уряд схиляється до того, що держава мусить управляти якнайбільшою кількістю об’єктів, але, я думаю, держава зробить ставку на залучення інвестицій, передбачивши укладання чітких угод”, – сказала керівник Уряду. До сьогодні, вважає Юлія Тимошенко, приватизація в Україні здійснювалася бездумно, а об’єкти приватизувалися хаотично, без урахування питань поточної діяльності, наповнення бюджетів тощо. Урядом прийнято рішення ухвалити цей документ за два тижні.

На наступному засіданні Кабінету Міністрів, проведення якого заплановано на 16 червня, Уряд має намір остаточно визначитися із процедурою приватизації “Криворіжсталі”. “Зараз ми з’ясовуємо, який саме пакет буде виставлятися на приватизацію”, – наголосила керівник Уряду.

Уряд також виділив 23 млн. грн. для поповнення статутного фонду Національної акціонерної страхової компанії “Оранта”. “Таким чином ми будемо заміщати бюджетними грошима кошти статутного фонду від емісії, яка була здійснена незаконно”, – зауважила Прем’єр-міністр. За словами Юлії Тимошенко, раніше “Оранта” була незаконно передана у приватні руки шляхом додаткової емісії, але Уряд скасував це рішення. Саме через відповідне рішення Уряду і виникла необхідність залатати “дірку” статутного фонду в розмірі 23 млн. грн. У подальшому планується, що “Оранта” буде задіяна в механізмах державної іпотеки, яка інвестуватиме житлове будівництво в Україні.

Архів Новини страхування