07 грудня 2021 року Міністерство охорони здоровʼя, Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація «Страховий бізнес» та Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» підписали меморандум про співпрацю в галузі добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами.
Сторони домовилися про впровадження в Україні прозорої, конкурентної та ефективної системи добровільного медичного страхування, пов’язаного із відшкодуванням понесених застрахованою особою витрат на лікарські засоби та (або) імунобіологічні препарати, та (або) вироби медичного призначення при отриманні медико-санітарної допомоги .
Для досягнення цілей Сторони:
• напрацюють механізм стимулювання розвитку системи добровільного медичного страхування витрат, пов’язаних із забезпеченням ліками та медичними виробами;
• розроблять пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення законодавства у сфері добровільного медичного страхування та охорони здоров’я;
• забезпечать взаємний обміну інформації, необхідної для досягнення мети Меморандуму;
• розроблять щорічну програми співробітництва Сторін.
Кожен з учасників процесу виконує важливу функцію для успішної реалізації проєкту:
• Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розробляє нормативно правові акти, які регулюють діяльність медичної галузі та страхового ринку.
• Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України та Асоціація «Страховий бізнес» консолідують позиції усіх учасників страхового ринку та надають експертну підтримку зусиллям Сторін по досягненню цілей Меморандуму.
• Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк», як найрозвинутіший страховий посередник в країні долучається до пілоту по доступності страхових продуктів для споживачів.
Наразі формується робоча група для відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проєкту.
Меморандум має відкриту форму — до нього можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.
1 грудня цього року пілотний проєкт фармакологічного страхування стартував в 6 містах України. Це Рівне, Суми, Запоріжжя, Одеса, Харків та Київ.