9 червня Центр бізнес-стратегій «Перспектива» за підтримки Ліги страхових організацій України, Юридичної компанії «А.С.А. Груп», СК «Нафтагазстрах» та Європейського страхового союзу провів VIII Правову практичну конференцію. Лігу страхових організацій України представляла Віце-президент ЛСОУ Лариса Голозубова.
Робота одноденної конференції проходила за чотирма профільними секціями. Серед них – актуальні питання врегулювання страхових подій та реалізації регрес них вимог; захист бізнесу: перевірки, судове оскарження, кримінальне провадження та коментарі щодо оновлених вимог до нормативів достатності, диверсифікованості та якості активів страховика.
Доповідачами з питань нормативно-правової бази, що регулює страхову діяльність в Україні виступили Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Денис Ястреб; доктор юридичних наук, професор кафедри господарського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ніно Пацурія та віце-президент Ліги страхових організацій України Лариса Голозубова.
З доповіддю «Стан, умови та актуальні питання державного регулювання страхової діяльності на поточний момент» виступив Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб. Про сучасні тенденції оптимізації страхового законодавства в Україні з огляду на досвід ЄС розповіла доктор юридичних наук Ніно Пацурія.
Віце-президент ЛСОУ ознайомила учасників з очікуваними змінами в регулюванні діяльності страхових посередників на 2016-2018 рр. у відповідності до Директиви ЄС «Про страхових посередників» 2002, 2016 років. Вона зазначила, що «в Україні до сьогодні усі спроби вирішити ситуацію з недобросовісними агентами закінчилися нічим: дуже малий відсоток компаній був готовий розкривати інформацію щодо своїх страхових агентів». Проте в країнах ЄС законодавство, що регулює діяльність страхових посередників, передбачає порядок їх реєстрації, вимоги до рівня професійної підготовки та надання інформації, а також необхідність фінансових гарантій покриття відповідальності, що виникає при посередницькій діяльності.
Спікери та запрошені учасники конференції зазначили, що таке спілкування є важливим для учасників страхового ринку, оскільки розглядає гострі актуальні проблемні питання, що потребують швидкої реакції щодо їх вирішення, забезпечує обмін досвідом і інформацією між учасниками страхових правовідносин, і є своєрідним лакмусовим папером щодо тенденцій у регулювання страхової галузі.