Ліга страхових організацій України

Vienna Insurance Group розширює свою присутність на страховому ринку Туреччини та Албанії.

Vienna Insurance Group виходить на страховий ринок Туреччини. TBIH Financial Services Group N.V. TBIH, основною частиною статутного фонду якої володіє Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group, підписала угоду на придбання 58,2% акцій компанії Ray Sigorta A.S у нинішнього власника контрольного пакету акцій, турецького страховика Dogan Sirketler Grubu Holding A.S. (Dogan) за 81,5 млн. USD (приблизно 62 млн. Євро). Концерн Dogan, який є одним з найбільших індустріальних конгломератів Туреччини, надалі володітиме 20% акцій у Ray Sigorta A.S., решта акцій залишиться у вільному обігу.

«Завдяки даній угоді Vienna Insurance Group є першим австрійським страховиком, який розпочне свою діяльність в Туреччині. Дана країна з населенням понад 70 млн. громадян є одним з найбільших та найперспективніших ринків, про що свідчить помітна динаміка економічного зростання за останні роки,» – зазначає Генеральний директор Vienna Insurance Group Гюнтер Гайєр . – “Завдяки компанії Ray Sigorta, яка вже добре укорінена на місцевому ринку, ми можемо прийняти участь у розвитку сектору страхування країни, так як Туреччина є одним з ринків, на якому страхування має низький відсоток проникнення. Також ми впровадимо в компанії Ray Sigorta наш багатий інтеграційний досвід, набутий в країнах Центральної та Східної Європи, з метою ще більшого підсилення позицій компанії.”

Окрім цього, TBIH планує ініціювати відкритий тендер з метою придбання решти акцій (приблизно 22%) компанії Ray Sigorta A.S, що знаходяться у вільному обігу, максимально за 30,5 млн. USD (близько 23 млн. Євро). До того ж, угодою передбачається збільшення статутного фонду компанії Ray Sigorta A. S. до 30 млн. USD .

Укладенню даної угоди передували ретельний огляд фінансових результатів компанії, а також погодження органів влади.

Турецька ризикова страхова компанія Ray Sigorta A.S., акції якої представлені на біржі, була заснована у 1958 році і нараховує 220 співробітників; головний офіс компанії знаходиться у м. Істанбул. Провідним напрямком діяльності компанії є страхування транспортних засобів. Загальний об’єм премій компанії у 2006 році за попередніми даними склав 180 млн. USD (близько 136 млн. Євро), що свідчить про стійке зростання на 30% порівняно із показником 2005 року.

Добре розбудована мережа збуту компанії Ray Sigorta A.S. представлена п’ятьма регіональними офісами і нараховує 530 страхових агентів. Переважна більшість об’єму премій була зібрана у сфері роздрібного продажу, що дає підстави очікувати високого темпу зростання і надалі.

Страховий ринок Туреччини

У 2006 році на страховому ринку Туреччини було зібрано загальний об’єм премій у розмірі 6,6 млрд. Євро (близько 5 млрд. Євро), що на 13% перевищує показник попереднього року. Із часткою проникнення (відсоток страхових премій від ВВП) у розмірі 1.6% Туреччина має добрий показник довготермінового потенціалу розвитку порівняно із більш зрілими ринками Західної Європи (у 15-ти країнах ЄС доля проникнення становить 8,6%).

Група ТВІН спеціалізується на наданні фінансових послуг у Центральній та Східній Європі переважно у сфері страхування та пенсійного забезпечення. Компанія Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group є акціонером TBIH з 2006 року і на сьогоднішній день володіє 60% статутного фонду компанії (очікується погодження органів влади).

Також Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group планує вихід на страховий ринок Албанії. TBIH Financial Services Group N.V. (TBIH), основною частиною статутного фонду якої володіє Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group , підписала Меморандум про Домовленість на придбання щонайменше 60% акцій компанії Sigma Sh.a., головний офіс якої знаходиться у м.Тірана.

Ризикова страхова компанія Sigma Sh.a. була заснована у 1998. На сьогоднішній день вона має дочірню компанію в Македонії а також філію в Косово, загальний штат компанії нараховує 160 співробітників.

«Придбання компанії Sigma Sh.a. дає змогу завчасного виходу Vienna Insurance Group одразу на три нових страхові ринки із високим потенціалом швидкого розвитку. Материнська компанія, друга найбільша страхова компанія в Албанії, дуже добре позиціонує себе на ринку страхування.» – зазначає Гюнтер Гайєр, Генеральний директор Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group – «Даною угодою Vienna Insurance Group досягає подальшої географічної диверсифікації. Тепер концерн буде представлений у 20-ти країнах, що засвідчує

його унікальну позицію на ринках Східної та Південно-Східної Європи, які мають надзвичайну динаміку розвитку.”

Загальний об’єм премій компанії Sigma Sh.a. (в усіх трьох країнах) у 2006 році склав приблизно 15 млн. Євро. Головним напрямом діяльності компанії є страхування транспортних засобів. Sigma Sh.a. займає друге місце на ринку страхування Албанії, ринкова доля компанії становить близько 19%. Добре розбудована мережа збуту компанії представлена 25-ма філіями а також власними агентами на території всіх трьох країн.

У 2005 році загальний обсяг зібраних премій на страховому ринку Албанії становив 32 млн. Євро. Із часткою проникнення (відсоток страхових премій від ВВП) у розмірі лише 0.5% Албанія має добрий показник довготермінового потенціалу розвитку порівняно із більш зрілими ринками Західної Європи (у 15-ти країнах ЄС доля проникнення становить 8,6%).

Група ТВІН спеціалізується на наданні фінансових послуг у Центральній та Східній Європі переважно у сфері страхування та пенсійного забезпечення. Компанія Вінер Штедтіше Ферзіхерунг АГ Vienna Insurance Group володіє часткою TBIH з 2006 року і на сьогоднішній день має 60% статутного фонду компанії (очікується погодження органів влади).

Новини страхування Світ