5-6 грудня 2019 року за сприяння Ліги страхових організацій України в стінах Економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочала свою роботу ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Грудневі Читання «Ринок фінансових послуг в епоху діджиталізації», присвячена 10-річчю кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту.
Відкрила роботу та виступила модератором першого пленарного засідання конференції доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Приказюк.
З привітальними словами до учасників звернулись доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександр Рожко; доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету Анжела Ігнатюк; член-кореспондент НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Лауреат премії імені М.І. Туган-Барановського НАН України, академік Академії наук вищої школи України Віктор Базилевич; економічних наук, професор Руслана Пікус та ін.
Виступаючи перед учасниками конференції Президент ЛСОУ Олександр Філонюк нагадав як створювався бренд Грудневих читань, зупинився на історії та ролі Ліги страхових організацій України у цій роботі, розповів про внесок учасників процесу та особисто Віктора Базилевича, наголосив який шлях пройшли за цей час страховий бізнес і наукова-педагогічна школа. Президент ЛСОУ подякував усім учасникам та зазначив, що цей рік є ювілейним для всіх – 10 років святкує кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту; 175 років виповнилось Київському національному університету імені Тараса Шевченка рік та 65 років відзначає Економічний факультет ВНЗ.
Сьогодні діяльність кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту орієнтована на підготовку висококваліфікованих фахівців – економістів і менеджерів. Спеціалісти кафедри мають глибокі знання у галузі страхування та ризик-менеджменту та постійно працюють над посиленням науково-дослідницької спрямованості навчання, в тому числі за рахунок поглибленого змісту магістерських програм на рівні кращих світових стандартів освіти. Олександр Філонюк, який привітав учасників та гостей, побажав успішних проектів та нових досягнень, і вручив Дипломи ЛСОУ «За значний внесок у розвиток страхування в Україні».
Спікери конференції зазначили, що поява 10 років тому кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту стала початком реалізації нової парадигми підготовки фахівців на економічному факультеті, що ґрунтується на поєднанні сучасних освітніх технологій з найкращими традиціями класичного університету, наукових та освітніх пошуках, плідній співпраці викладачів, науковців, представників національної страхової спільноти.
На секційних засіданнях виступили експерти страхового ринку та представники наукової спільноти. Теми доповідей були присвячені питанням розвитку та інновацій в освіті, цифровим рішенням, реалізації морального ризику в умовах кризи, заходам ризик-менеджменту, діджиталізації як ефективному інструменту захисту прав споживачів, новим технологічним рішенням, питанням державного регулювання, ІТ-трансформацій, інвестиційному потенціалу країни та іншим нагальним темам.
Також у рамках конференції, організаторами якої традиційно виступають кафедра страхування та ризик-менеджменту університету, економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ЛСОУ та Центр бізнес-стратегій «Перспектива», передбачається проведення кейс-турніру. Учасники змагання зможуть відчути себе в ролі фахівця, що збирається розробити продукт та отримати фідбек від спеціалістів із фінансового сектору. Серед призів кейс-чемпіонату – один день з працівником банку або страхової компанії за його звичайним графіком. А команди, що пройдуть у фінал зможуть представити свою роботу перед спеціалістами галузі.