Запровадження в Україні саморегулювання підприємницької та професійної діяльності підвищить попит на страхування відповідальності.
Таку думку висловив заступник голови ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залєтов у ході спільного засідання ініціативної групи з питань розвитку саморегулювання в Україні та керівництва Держпідприємництва, що відбулося 16 липня.
Учасники засідання розглянули основні причини та цілі змін у регулюванні, можливі варіанти регулювання, механізми відповідальності, особливості СРО – спеціального інститут регулювання, основні ризики системи саморегулювання.
«Враховуючи досвід підприємницької та професійної діяльності за кордоном, необхідно запровадити механізм фінансової гарантії при здійсненні певних видів діяльності, серед яких туризм, автоперевезення, нотаріальна і адвокатська діяльність й інші», – зазначив О. Залєтов.
За його словами, досвід розвинених країн свідчить про те, що система саморегулювання мотивує, в першу чергу, до страхування відповідальності – як найбільш дешевого та надійного механізму відшкодування шкоди клієнту. «У цих умовах укладання договорів страхування цивільної або професійної відповідальності стане звичайним фінансовим інструментом для членів різних саморегулюючих об’єднань», – додав О. Залєтов.