Пропозиції ЛСОУ передбачають зменшення вартості страхування для пасажирів Укрзалізниці

Ліга страхових організацій України, опрацювавши проект конкурсної документації для проведення відкритого вибору страхової компанії з надання послуг обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті, оприлюднений на офіційному сайті Укрзалізниці від 22.08.2014 року, направила до Укрзалізниці свої зауваження та пропозиції до нього.

В листі Ліги страхових організацій України, вказано, що головною метою обов’язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті є соціальний захист потерпілих, тому основними критеріями вибору Укрзалізницею уповноваженого страховика повинні бути мінімальна ціна страхової послуги (страховий тариф) та надійність страховика.

Критерієм торгів не може бути розмір комісійної винагороди Укрзалізниці та розмір суми, яка буде виділена  на фінансування запобіжних заходів, спрямованих на зменшення травматизму на транспорті. Зазначене створює конфлікт інтересів та суперечить соціальній спрямованості цього виду страхування.

На думку Ліги страхових організацій України, перевізник, який виконує функції агента страховика, не має права встановлювати розмір страхового тарифу. Ціна страхової послуги (страховий тариф) повинна формуватися внаслідок торгів в межах, встановлених Постановою КМУ «Про затвердження Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті» від 14 серпня 1996 р. № 959.