ЛСОУ наполягає на вирішенні проблеми повернення страхових резервів, розміщених у банках, що стали проблемними чи неплатоспроможними, та питання купівлі валюти для здійснення страхування і перестрахування

6 квітня 2015 року у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулася широкоформатна зустріч щодо вирішення проблем повернення страхових резервів, розміщених у банках, що стали проблемними чи неплатоспроможними, та питання купівлі страховиками, страховими та перестраховими брокерами іноземної валюти для здійснення страхування і перестрахування.

Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк наголосив, що учасники страхового ринку занепокоєні ситуацією, що блокує повноцінну діяльність страхового ринку, створює глобальну проблему убезпечення коштів страхових резервів у ситуаціях неповернення банками депозитів з різних причин.

«На сьогодні страховикам — членам Ліги страхових організацій України не повернуто депозитів на суму понад 700 млн. грн., а загальна кількість проблемних банків-боржників сягнула 45», — зазначив Олександр Філонюк.

Свого рішення і досі не має проблема купівлі страховиками, страховими та перестраховими брокерами іноземної валюти для здійснення страхування і перестрахування. Відповідно до Постанови Національного банку України від 3 березня 2015 року №160 банківські установи обмежують страховиків у придбанні іноземної валюти для здійснення розрахунків з перестраховиками-нерезидентами, страхування і перестрахування ядерних, авіаційних ризиків та ризиків з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів «Зелена картка» тощо.

В рамках обговорення проблематики зустрічі учасники наголосили, що така ситуація ставить під загрозу виконання всіх фінансових зобов’язань країни, сприяє втраті позицій України перед світовою спільнотою, іноземними бізнес-партнерами, шкодить міжнародній репутації.

Присутні на засіданні дійшли спільної думки щодо необхідності посилення співпраці та продовження конструктивного діалогу задля формування якісної державної політики у вирішенні проблемних питань.

Учасниками робочої зустрічі, ініціатором якої стала Ліга страхових організацій України, стали Секретар Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Максим Поляков, Голова підкомітету з питань страхової діяльності Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Олександр Жолобецький, Член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов, директор юридичного департаменту Національного банку України Віктор Новіков, представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та страхового ринку України.